Omikron rośnie w siłę i osłabia, a chęci na zaszczepienie brak

Omikron rośnie w siłę i osłabia, a chęci na zaszczepienie brak

OBORNIKI. Pandemia nie słabnie i rośnie wciąż liczba zachorowań. Na szczęście odmiana wirusa Omikron nie zabija zdrowych organizmów a jedynie je osłabia, więc też nie ma dawnych obostrzeń i stopniała czujność oraz chęć ochrony.

Jak wyliczyła dyrektor Małgorzata Ludzkowska, na terenie szpitala odnotowano 10 przypadków omikronu. Testują wszystkich pacjentów.

Gdy pacjent ma objawy zostaje przyjęty na oddział, jeżeli objawów nie ma, a test był pozytywny, szpital zgłasza to sanepidowi i pacjenta odsyła do domu na auto kwarantannę.

Obecnie nie ma na oddziałach szpitala żadnego pacjenta z omikronem, a gdyby się trafił, to żadnych izolatek nie będzie. Nie będzie też zamykania oddziałów, a do tego wizyty będą się odbywać normalnie, choć na odpowiedzialność odwiedzających.

Małgorzata Ludzkowska oświadczyła, że: Działań specjalnych nie będzie. Jest rozgoryczona, bo w ostatnim czasie na szpital wylały się pomyje w hejtach i pojawiły brzydkie, a do tego krzywdzące opinie po tym, jak szpital wprowadził (w dbałości o zdrowie rodzin) ograniczenia wizyt. Zatem koniec z izolacjami.
Aby być bezpieczniejszym, wystarczy zaszczepić się dawką przypominającą.

Są już powszechnie dostępne czwarte szczepionki Moderny i Pfizera specjalnie kierowane przeciw wirusowi w wersji Omikron. Niestety, brak jest zainteresowania dodatkowymi szczepieniami.

Dość rzec, że jak dotąd czwartą dawką zaszczepiło się dotąd zaledwie… 229 osób.

Szczepionki Moderny i Pfizera mają identyczny skład i nie na żadnego znaczenia, którą z nich ktoś był wcześniej szczepiony.

W sytuacji braku chętnych do szczepień nie było sensu uruchamianie punktu szczepień, a ten w przychodni przy szpitalu wystarcza. Jest on czynny od godziny 9 do 13, a i po godzinie 13 też się można zaszczepić.

Trwają też szczepienia przeciwko grypie, która często daje podobne objawy jak Omikron, a na dodatek wiele osób ciężko ja znosi.

W przyszpitalnej przychodni zaszczepiono przeciwko grypie zaledwie 32 pacjentów, którzy dotarli do punktu ze swoimi szczepionkami.

Niewielkie zainteresowanie szczepieniami przeciwko grypie może wynikać też stąd, że w tym roku nie ma darmowych szczepionek. Trzeba je kupić na własny koszt, a przecież kosztują znacznie mniej niż leki w razie grypy.

Biorąc po uwagę fakt, że zapowiada się wyjątkowo „chłodna zima” zapewne warto się jednak zaszczepić.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.