Olimpijsko w Parkowie

Olimpijsko w Parkowie

PARKOWO. Sporo działo się na niwie olimpijskiej we wrześniu w szkole w Parkowie. Wszystko zaczęło się od udziału w ogólnoświatowej akcji Międzynarodowego Komitetu Fair Play, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Klubu Fair Play PKOl. Siódmego września obchodzony był Światowy Dzień Fair Play ustanowiony przez Międzynarodowy Komitet Fair Play w 2020 roku.

W szkole w ramach lekcji WF-u odbyły się Biegi Fair Play zorganizowane przez Magdalenę Walenciak, Małgorzatę Binkowską, Krzysztofa Przybylskiego, Miłosza Mumota. Celem tych biegów, zgodnie z dewizą barona Pierre de Coubertina „… nie zwycięstwo, lecz udział”, była promocja idei fair play wśród jak największej liczby uczniów. W biegach tych wzięło udział ponad dwustu uczniów od klasy pierwszej do ósmej.

Oprócz biegów na lekcjach klas najstarszych opiekun Klubu Olimpijczyka Krzysztof Działo przeprowadził rozmowę na temat historii i współczesności idei fair play, przytaczając liczne przykłady postępowania fair. W ramach Dnia Fair Play odbył się również konkurs na hasło promujące ideę fair play.

Informacje z przebiegu imprez zostały przesłane do PKOl. To nie koniec atrakcji olimpijskich. Już w sobotę, 17 września wybraliśmy się do zaprzyjaźnionego Racotu na XXVII Bieg Olimpijski im. Ireny Szewińskiej – napisała autorka tej relacji Marzena Działo, obiecując napisać o tym wydarzeniu osobny artykuł.

Szkoła bierze udział w konkursie na maskotkę Igrzysk Europejskich. Zwycięzca otrzyma atrakcyjne nagrody, na które składają się m.in.: wejście na ceremonię otwarcia i ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 wraz z maskotką, bilety VIP na ceremonię dla rodziny (maksymalnie 4 osoby), itd.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.