Olimpijki w Chrustowie

CHRUSTOWO. Uczniowie szkoły podstawowej mieli możliwość spotkania ze znanymi polskimi lekkoatletkami. Do Chrustowa przyjechały zawodniczki poznańskiego AZS-u: Żaneta Glanc – dyskobolka, olimpijka z Pekinu, czwarta zawodniczka lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie oraz absolwentka tej szkoły Agnieszka Maluśkiewicz – kulomiotka, wielokrotna mistrzyni LZS-ów, młodzieżowa wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą. 

Zawodniczki opowiadały o początkach swojej kariery, przeżyciach związanych ze startami oraz planach na przyszłość. Każdy z uczniów miał możliwość zadać pytanie zaproszonym gościom oraz własnoręcznie poznać kulę i dysk. Na zakończenie zawodniczki podpisały pamiątkową dedykację, wpisując się do kroniki szkolnej oraz rozdawały autografy. Dyrektor  Krzysztof Zielonacki wręczył obu zawodniczkom koszulki sportowe, w których na co dzień startują uczniowie szkoły. Widniały na nich nazwiska zawodniczek. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda codzienne życie sportowca. Aby osiągnąć w nim sukces potrzeba wielu wyrzeczeń, trudu i pracy nad swoją osobowością oraz kondycją fizyczną. 

Społeczność szkoły w Chrustowie żyje na co dzień sportem. Szkoła jest organizatorem tradycyjnego Biegu Sylwestrowego (jednej z największych imprez biegowych w powiecie obornickim) i odbywającego się od 2009 roku Przełajowego Sztafetowego Memoriału im. Bronisława Malinowskiego w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie  zdobywają laury w zawodach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wkrótce do rady miejskiej wpłynie wniosek o nadanie szkole imienia Bronisława Malinowskiego – mistrza olimpijskiego z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie z 1980 roku w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

KANCELARIA ADWOKACKA
Adwokat Cezary Pachurka
„Twoje zaufanie. Nasze zaangażowanie”
Profesjonalna obsługa prawna dla przedsiębiorców
i podmiotów prywatnych.
Telefon: 664 734 437, e-mail adwokat@pachurka.pl
Strona internetowa: www.pachurka.pl

TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
-PELLET DRZEWNY WYSOKOKALORYCZNY – EKOLOGICZNY
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Ukazuje się od 1991 roku.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.