Ograniczony dostęp do urzędów i komunikacji, odwołane imprezy wiejskie

Ograniczony dostęp do urzędów i komunikacji, odwołane imprezy wiejskie

ZIEMIA OBORNICKA. Większość urzędów w regionie ograniczyła dostęp dla petentów. Obywatele zachęcani są do przesyłania wniosków drogą elektroniczną oraz korzystania z konsultacji telefonicznych. Władze gmin nakazały odwołanie wszystkich zająć i spotkań, które zaplanowane zostały w świetlicach wiejskich. Dotyczy to także wykupionych imprez prywatnych, na przykład wesel.

Nadal działa lokalna komunikacja, mimo że może być źródłem zakażenia. Władze Obornik odwołały jedynie część kursów do Objezierza, przeznaczonych głównie dla uczniów. Należy się jednak liczyć, że w przypadku pogorszenia się sytuacji, komunikacja publiczna będzie podlegać dalszym ograniczeniom.

Jak już informowaliśmy, zamknięte zostały baseny, boiska, ogrodzone place zabaw, biblioteki, domy opieki itp.. W większości szkół było dzisiaj po zaledwie kilku uczniów. Za to pojawiły się mydło czy ręczniki. Jeszcze tylko do jutra, ci spośród rodziców, którzy nie mają co zrobić z dziećmi, mogą je wysłać do świetlicy. Od poniedziałku całkowicie zamknięte zostaną wszystkie żłobki, przedszkola i szkoły.

Każdy, który ma taką możliwość, powinien unikać miejsc publicznych, w których narażony byłby na kontakt z osobami będącymi nosicielami wirusa.

Podobne artykuły