Odpust w Wełnie

WEŁNA. Proboszcz Parkowa, ks. Jan Andrzejewski, zorganizował w minioną niedzielę przy kościele w Wełnie sumę odpustową wraz z festynem na rzecz remontu tego jednego z najważniejszych zabytków regionu. Po Mszy wystąpiła trupa młodych aktorów z Grupy Przyjaciół  pod kierownictwem Grażyny Zachwyc, następnie zespół Jolentinum z Gniezna pod przewodnictwem duchowym i wokalnym ks. Tomasza Kołodzieja.  

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci miały specjalne miejsca dla nich przeznaczone. W jednym zostały rozłożone repliki starych narzędzi rolniczych, wypożyczone przez muzeum, które stanowiły nie lada gradkę dla młodych parafian. Drugie znajdowało się w kościele, gdzie dzieci mogły rysować i pobawić się.

Wielkim powodzeniem cieszyła się licytacja na rzecz remontu kościoła. Obrazy olejne i książka z autografami olimpijczyków były kupowane za niemałe sumy. Uzbierano około 5 tys. zł. Ochoczo brano też udział w loterii, w której można było wygrać np. wór żyta. Jedzenie było tak znakomite, kolejki po nie wychodziły poza teren kościoła. 

Odpust, jedzenie, dobra zabawa i szlachetny cel ściągnęły na festyn nie tylko księży z całego dekanatu, ale także władze gminy i powiatu. Nade wszystko jednak przybyły tłumy wiernych, a samochody zajmowały miejsca wzdłuż całej głównej drogi przez wieś. Tylko pogoda nie dopisała, zabawy przerywane były przez deszcz i wiatr. Gdy występy na zewnątrz się zakończyły, deszcz zaczął padać wielkimi kroplami i większość gości ruszyła do domów. Tymczasem w kościele wystąpiła muzykująca rodzina Kaszubów, która wypełniła muzyką klasyczną wnętrze świątyni. Po nich Paulina Bednarz-Łuczyńska śpiewała przez 40 minut wszelkie wersje Ave Maria. 

Odpust w Wełnie należał do najbardziej udanych  festynów w regionie tego lata. Wszystko było przygotowane profesjonalnie, kosztem wielkiego wysiłku i zaangażowania, co najlepiej potwierdziła liczba uczestników i uśmiechów na ich twarzach.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.