Oddalono wszelkie zarzuty wobec władz Obornik

OBORNIKI. Prokuratura Rejonowa w Trzciance umorzyła postępowanie w sprawie zarzutów, jakie grupa obornickich radnych postawiła burmistrz Obornik i jej zastępcom. 

Wszystkie zarzuty dotyczyły inwestycji gminnych. Zdaniem Witolda Żółcia i jego grupy radnych, Anna Rydzewska i Bogdan Bukowski mieli się dopuścić nieprawidłowości przy realizacji tych inwestycji oraz w trakcie ich rozliczeń. Sprawę rozpatrywali prokuratorzy z Trzcianki, aby nie było wątpliwości, co do obiektywizmu wymiaru sprawiedliwości. 

Radni liczyli zapewne na długie wyjaśnianie sprawy, aż do czasów wyborów. Prokuratura jednak zadziałała sprawnie i dość szybko, jak na znaczne spektrum spraw. Wezwała i przesłuchała, oprócz wymienionych, wiele innych osób. Powołała biegłych i po gruntownym zbadaniu sprawy uznała, że ani jeden z zarzucanych czynów nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Wobec braku znamion przestępstwa postępowanie w całości umorzono. 

Poproszony o komentarz w tej sprawie Bogdan Bukowski powiedział nam: szkoda, że przez czyjeś chore ambicje straciłem wraz z panią burmistrz tak wiele czasu. Mogliśmy zrobić zamiast tego wiele ważnych rzeczy, a nie jeździć do Trzcianki, tym bardziej, że oboje doskonale wiedzieliśmy, że taki będzie finał. Inwestycje były wykonywane prawidłowo, a wiele z nich podlegało kontroli organów, które nam dokładały do nich pieniędzy. W niektórych przypadkach udało nam się za mniejsze pieniądze zrobić więcej i paru osobom się to bardzo nie spodobało.  Obawiam się, że przed kolejnymi wyborami opozycja znów będzie próbowała nas oczerniać, ale pociesza mnie myśl, że znów bezskutecznie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.