Odbiór mostu na rzece Flincie

Odbiór mostu na rzece Flincie

RYCZYWÓŁ. W ubiegłym tygodniu miał miejsce oficjalny odbiór mostu na rzece Flincie, w ciągu drogi powiatowej pomiędzy Ryczywołem a Rogoźnem.

Nowa przeprawa zastąpiła stary most, który nie spełniał parametrów wytrzymałościowych i eksploatacyjnych. Ponadto jego ograniczona nośność utrudniała komunikację mieszkańcom oraz lokalnym firmom transportowym, a nadto rolnikom, którzy na swe pobliskie pola i łąki musieli wybierać drogę okrężną i znacznie dłuższą.

To już jednak przeszłość. Nowy most, wykonany przez firmę z Bielska-Białej, liczy ponad 12 metrów długości i pozwala na przejazd pojazdów o masie całkowitej do 40 ton. Taka nośność spełnia więc także normy militarne.
W ramach prac utworzono też obustronny chodnik o szerokości dwóch metrów.

Całkowita wartość inwestycji to 1 826 500 zł. Powiat obornicki otrzymał na to zadanie dofinansowanie z Ministerstwa Finansów w wysokości 886 880 zł. Z kolei 443 440 zł przekazała Gmina Ryczywół.

Jak stwierdziła obecna podczas odbioru starosta Zofia Kotecka: Budowa mostu nie jest ani łatwa, ani też tania, jednak ta inwestycja stanowi wzorcowy przykład współpracy pomiędzy samorządem gminnym i powiatowym.

Wójt Henryk Szrama zwrócił natomiast uwagę, że jest to do tej pory największa inwestycja powiatu obornickiego na terenie gminy Ryczywół: Cieszymy się, że udało się zrealizować to zadanie, bowiem dla mieszkańców naszej gminy było ono bardzo ważne.

W odbiorze końcowym inwestycji wzięli udział, prócz starosty Zofii Koteckiej i jej zastępcy Waldemara Cyranka, członkowie zarządu powiatu Bogusław Janus i Andrzej Ilski, wiceprzewodnicząca rady powiatu Anna Nowicka, radny Zbigniew Nowak, wójt Ryczywołu Henryk Szrama z nieodłącznym przewodniczącym rady gminy Łukaszem Krzyśko, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Pilarski oraz projektant i przedstawiciel wykonawcy inwestycji.

Podobne artykuły