Od 8 stycznia w szpitalu w Obornikach 
zaprzestaje działalności oddział covid

Od 8 stycznia w szpitalu w Obornikach 
zaprzestaje działalności oddział covid

OBORNIKI. Decyzją władz wojewódzkich, z dniem 8 stycznia ma zaprzestać działalności oddział chorych na covid w obornickim szpitalu.

Wicestarosta Waldemar Cyranek poinformował w ostatni dzień roku, że: Właśnie wpłynęło z urzędu wojewody wielkopolskiego pismo, z którego wynika, że z dniem 8 stycznia szpital ma zaprzestać prowadzenie oddziału covidowego. Tymczasem ponieśliśmy ogromne koszty na przystosowanie do działalności specjalistycznego oddziału covidowego, zakupiliśmy wymagane wyposażenie. To pochłonęło z budżetu powiatowego ogromne pieniądze. Zakrawa to, moim zdaniem, na ponury żart. Jak to jest, że niektórym szpitalom zamyka się oddział covidowy, a innym nie i to nie bacząc na ogromne koszty, które poniosło wiele samorządów powiatowych. Jedni teraz te koszty mają szanse odrobić, a inni już nie.

Zdaniem władz wojewódzkich, likwidacja łożek covidowych ma to pozwolić szpitalowi w Obornikach wrócić do normalnej działalności. Likwidacha łóżek koronawirusowych oparta jest o rekomendacje Narodowego Funduszu Zdrowia.

Władze zaleciły też pozostawienie dwóch łóżek zakaźnych – obserwacyjnych.

W ubiegłym tygodniu wpłynęło też pismo z NFZ adresowane do dyrektora SP ZOZ Małgorzaty Ludzkowskiej, donoszące o zmianie poziomów zabezpieczenia przyjmowanych pacjentów z objawami zarażenia wirusem SARS-CoV 2 z poziomu drugiego na pierwszy. Oznacza to, że pacjentów podejrzanych o takie zarażenie obornicki szpital przyjmować ani leczyć już nie może.

Podobne artykuły