Ocieszyn mistrzem Polski w halowym polo

OCIESZYN. Wielkopolski Poloklub Ocieszyn zdobył halowe mistrzostwo Polski podczas zawodów rozgrywanych w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W rozgrywkach pokonał Buksza Polo i Polo Team z Warszawy oraz Polo Żurawno.

Przede wszystkim chcemy promować tę dyscyplinę sportu, ponieważ w Polsce dopiero zaczyna się grać w polo – tłumaczy ocieszynianin Michał Kołodziej, organizator imprezy – Bardziej, niż na sportowej rywalizacji zależy nam na pokazaniu kibicom tajników tej gry. Zawodnicy zmagali się na ziemistej arenie polo z pełnymi bandami, co znacznie podnosi atrakcyjność widowiska.

Był to pierwszy w Polsce 3-dniowy lowgoalowy turniej polo, któremu znaczenia dodało wpisanie go do programu Międzynarodowej Organizacji Polo, na równi z turniejami w Argentynie czy Anglii.

Michał Kołodziej nie tylko założył w Ocieszynie pierwszy w Wielkopolsce klub tej rzadkiej u nas dyscypliny sportu. Rozpoczął także budowę w swojej wsi jedynego w promieniu kilkuset kilometrów boiska, na którym będzie można rozgrywać regulaminowe mecze. Ma nadzieję, że swoim zapałem zarazi innych oborniczan.

Podobne artykuły