Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

OBORNIKI. W sobotę tuż przed północą, mieszkaniec Szamotuł, jadący swoim autem ul. Szamotulską w Obornikach, zwrócił uwagę na niepewnie poruszającego się po drodze Fiata, którego kierowca wykonywał dziwne manewry. Mając podejrzenie, iż prowadzący może być nietrzeźwy, zblokował jego dalszą jazdę. Gdy podszedł do mężczyzny siedzącego za kierowcą, wyczuł od niego alkohol. Aby uniemożliwić podejrzanemu kierowcy kontynuację jazdy wyjął szybkim ruchem kluczyki ze stacyjki pojazdu. Następnie powiadomił policję.
Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 44-letni mieszkaniec powiatu obornickiego, który kierował Fiatem, miał w organizmie aż trzy promile alkoholu.
Odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Warto wiedzieć, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.
Policjanci kierują przy okazji słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Szamotuł, który zatrzymał pijanego kierowcę.

Podobne artykuły