Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

GOŚCIEJEWO. W ubiegłym tygodniu miało miejsce obywatelskie zatrzymanie i ujęcie nietrzeźwego kierowcy przez 31-letniego mężczyznę. Działo się to na drodze krajowej nr 11 w okolicy Gościejewa.

Mężczyzna, który dokonał zatrzymania zgłosił policji, że jadąc swoim samochodem w stronę miejscowości Gościejewo, zwrócił uwagę na jadącego przed nim kierowcę poruszającego się Fiatem Punto, którego dziwne zachowanie wskazywało na to, że może on być pijanym. Dlatego też, gdy tylko zauważył, że jadący przed nim zwolnił przed skrętem w lewo, postanowił zareagować. Wysiadł z samochodu i podbiegł do poprzedzającego go Punto. Gdy upewnił się, że wyczuwa od kierowcy silną woń alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę.

Mężczyzna zdzwonił na numer alarmowy i czekał przy kierowcy, aż do przyjazdu patrolu policji. Policjanci pobliskiego komisariatu w Rogoźnie zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 61-letni mieszkaniec gminy Ryczywół.

Badanie alkomatem wykazało, iż kierowca miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie i nie bardzo orientował się gdzie jest. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

31-latkowi należą się bez wątpienia słowa uznania jak i podziwu za postawę, dzięki której uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

61-letniemu pijanemu w sztok kierowcy grozi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów (w tym przypadku prawa jazdy nie straci, bo go nie ma) oraz poważne konsekwencje finansowe.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.