Oborniki z najtańszymi śmieciami w powiecie i okolicy

Oborniki z najtańszymi śmieciami w powiecie i okolicy

POWIAT OBORNICKI I GMINA POŁAJEWO. Pierwsze tygodnie roku to dla mieszkańców powiatu obornickiego, tak jak i powiatów okolicznych, przede wszystkim informacje dotyczące cen śmieci i słone podwyżki z nimi związane.

Pierwsze były Oborniki, a tuż za nimi ceny za śmieci zostały zmienione także w Rogoźnie, Ryczywole i Połajewie.

Jak się okazuje, najniższe ceny wywozu śmieci są obecnie w Obornikach i wynoszą 25 zł za osobę w budynku wielorodzinnym i 28 zł w budynku jednorodzinnym.

Najdrożej zapłacą niestety mieszkańcy Rogoźna, bo aż 32 zł. od osoby.
W przypadku mieszkańców gminy Ryczywół cena za wywóz odpadów wynosi obecnie 27,50 zł od osoby.

Mieszkaniec gminy Połajewo płaci od 1 stycznia za odpady segregowane 29 zł miesięcznie, liczone od mieszkańca lokalu.

Opłata ta zostaje podwyższona, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny i to aż do kwoty 58 zł miesięcznie od mieszkańca.

W przypadku rezygnacji z wywozu odpadów biodegradowalnych i ich składowania w przydomowym kompostowniku można liczyć na zwolnienie z części opłaty w kwocie 4 zł. w Połajewie i 2 złote w Obornikach.
Cena wywozu odpadów w gminie Oborniki jest obecnie nie tylko najniższa, ale i trwała. Związek międzygminny GOAP ustalił ją w tej wysokości niezmiennie na okres 22 miesięcy. W pozostałych gminach ceny będą co pół roku „aktualizowane” i nie ma sensu się łudzić, że w dół, a nie w górę.

Podobne artykuły