Oborniki z najniższymi stawkami podatkowymi wśród sąsiadów

Oborniki z najniższymi stawkami podatkowymi wśród sąsiadów

OBORNIKI. Nowe zadania zlecane jednostkom samorządu terytorialnego, rosnące koszty utrzymania oświaty, umniejszenie dochodów własnych, z takimi problemami przyjedzie się zmierzyć w roku 2021 w wielu gminach kraju.

– Przed dużym wyzwanie stoi także gmina Oborniki, której budżet na rok 2021 sięga ponad 168 mln zł. Prawie 69 mln zł wpływów do budżetu gminy, to podatek dochodowy od osób fizycznych oraz pozostałe wpływy z podatków i opłat lokalnych. Co ważne dla mieszkańców gmina Oborniki w zestawieniu z innymi sąsiednimi gminami nadal ma jedne z najniższych stawek podatkowych. Od wielu lat prowadzimy zrównoważoną politykę podatkową, wsłuchując się w głos mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na naszym terenie i nie chcemy naprawiać budżetu z kieszeni podatników – powiedział burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Gmina Oborniki od kilku już lat jest w czołówce Wielkopolski w zestawieniu najniższych podatków i opłat lokalnych. Czy taka droga jest słuszna? Może rację mają ci włodarze, którzy podatki systematycznie podnoszą, by mieć za co swoje gminy rozwijać?

To oceniać będą oborniczanie w dniu najbliższych wyborów, tak jak już oceniali w poprzednich wyborach, podczas których obecny ojciec gminy uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w całej Wielkopolsce.

Podobne artykuły