Oborniczanki szyją maseczki

Oborniczanki szyją maseczki

POWIAT OBORNICKI. W związku z panującym wirusem COVID-19, szpitalach brakuje środków ochrony osobistej. Na pomoc tym placówkom ruszyła grupa kilkunastu pań z powiatu obornickiego, które na portalu społecznościowym Facebook zorganizowały akcję “Szyjemy maseczki dla potrzebujących – Oborniki”

– Kiedy po raz pierwszy na facebooku zobaczyłam posty personelu ze szpitali w całej Polsce o zapotrzebowaniu na maseczki, od razu usiadłam do maszyny i wypróbowałam swoich możliwości. Szycie to moja pasja, więc pomyślałam, czemu mojej pasji nie podarować w celach charytatywnych? Uszyłam pierwszą maseczkę z materiałów, które miałam pod ręką. No i wpadłam w trans. Zaangażowałam rodzinę do pomocy i tak w krótkim czasie pojawiła się pierwsza partia maseczek, które oddałam do pobliskiego szpitala, zaraz później do OSP i gabinetów lekarskich. Zorientowałam się, że zapotrzebowanie jest tak duże, że nie jestem w stanie sama zaopatrzyć wszystkich placówek. Założyłam więc grupę na portalu społecznościowym, do której w krótkim czasie zapisało się kilka pań i wciąż przybywa. W tej chwili jest nas już około 30 osób. Jest to spora liczba, ale nadal potrzebujemy rąk do pracy. Każda z nas oprócz codziennych obowiązków, pracy czy opieki nad dziećmi, stara się znaleźć chwilę, aby zapewnić tym najbardziej potrzebującym swoje uszyte maseczki. Pomyślmy, to personel szpitala poświęca swoje zdrowie, aby ratować nam życie. To oni wiele razy spędzają w pracy o wiele więcej godzin, niż powinni. Cieszymy się, że chociaż w taki sposób możemy nieść naszą pomoc. Liczę, że gdy w końcu będziemy mogli wyjść bezpiecznie z domu, zorganizujemy spotkanie i poznam osobiście te cudowne panie, które wraz ze mną postanowiły pomagać innym- mówi organizatorka akcji Sandra Urbaniak

Do akcji dołączyły się również lokalne firmy, oferują one tkaniny w tańszej cenie oraz osoby prywatne, które przekazują materiały do szycia. Jeśli masz maszynę, dobre chęci i czas, dołącz do akcji. Pamiętaj, dobro powraca. Szczegóły można uzyskać bezpośrednio u organizatorki Sandry pod adresem mailowym: sandra.banaszak@op.pl lub na facebook’u.

Podobne artykuły