Oborniczanki mistrzyniami Wielkopolski

Oborniczanki mistrzyniami Wielkopolski

OBORNIKI, POZNAŃ. W sobotę odbyły się w Poznaniu Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Impreza była jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kraśniku, w województwie lubelskim.

Oborniki reprezentowali zawodnicy Klubu MKS TS Warta trenujący w salach Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach: Agata Ławniczak, Emilia Dziakowska i Borys Smela.

Indywidualnie wśród dziewcząt tytuł Mistrzyni Wielkopolski zdobyła Agata Ławniczak. Nadspodziewanie dobrze w turnieju eliminacyjnym zaprezentowała się również druga zawodniczka z Obornik Emilia Dziakowska, która zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Po tak dobrej grze w turnieju indywidualnym jasnym się stało, że pewnym faworytem do zwycięstwa  drużynowego jest Warta Oborniki.

Tak się też stało i oborniczanki bez straty seta sięgnęły po tytuł Drużynowego Mistrza Wielkopolski na sezon 2019/2020, co jest informacją wartą szczególnego podkreślenia i zapamiętania.

Zarówno w turnieju indywidualnym jak i w zawodach drużynowych, Borys Smela zajął siódme miejsce. Zdaniem trenera: Dobre występy w Poznaniu to zasługa dużego zaangażowanie i codziennych treningów w lipcu i sierpniu. Czekamy na dobre wieści z Kraśnika 24-27 września.

Warto przypomnieć, że cała trójka pingpongistów to absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. MKS TS Warta od lat ściśle współpracuje z tą szkołą korzystając z jej bazy sportowej.

Na koniec ważna wiadomość: Sekcja tenisa stołowego działająca przy SP 2 już od września organizuje nowy nabór dzieci z klas najmłodszych.

Podobne artykuły