Oborniczanka mistrzynią

Oborniczanka mistrzynią

OBORNIKI. Olga Kaczmarek, zawodniczka Karate Team Oborniki, trenująca od roku 2010 pod okiem Wojciecha Blocha dotarła na sam szczyt sportu olimpijskiego w kategorii seniorów.

Podczas odbywających się w Legnicy mistrzostwach Polski seniorów w karate olimpijskim, po jednogłośnie wygranych eliminacjach (cztery rywalki) w ścisłym finale pokonała po zaciętej walce swoją największą od lat rywalkę, mieszkankę ziemi obornickiej, Kamilę Bracikowską, walczącą w barwach Budokanu Wrocław.

Wspaniale spisali się także mężczyźni, którzy debiutowali na arenie seniorskiej – Mikołaj Michalak, Gracjan Maciejewski oraz Kacper Rodak wywalczyli srebrny medal w kata drużynowym seniorów. Cała klubowa czwórka zawodników, to rocznikowo wciąż młodzieżowcy, wychowankowie Karate Team od ponad 10 lat, trenowani przez Wojciecha Blocha, którzy swoje wspaniałe osiągnięcia sportowe łączą doskonale z nauką – Olga na poznańskim AWF, Kacper, Mikołaj, Gracjan w obornickim Liceum Ogólnokształcącym.

To największy sukces klubu w kategorii seniorów, większość zawodników powoli wchodzi dopiero do tej kategorii wiekowej, zaplecze zawodnicze jest olbrzymie. Na najbliższych mistrzostwach Polski juniorów klub z Obornik wystawi ponad 20 zawodników, jest już 15 kwalifikacji.

W minioną sobotę, 3 październik, również na turnieju w Legnicy wywalczono kolejne lokaty – Jakub Jurewicz zdobył brązowy medal w kumite U14, natomiast Wojtek Banaszkiewicz i Laura Rutkowska zdobyli punkty umożliwiające start na mistrzostwach Polski.

Podobne artykuły