Oborniczanin komisarzem Piły

Oborniczanin komisarzem Piły

OBORNIKI, PIŁA. Mateusz Daszkiewicz zaczął pełnić funkcję komisarza Piły i być może będzie ją pełnił do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta, czyli wiosną roku przyszłego. Tak informuje urząd wojewody. Niewykluczone jest jednak, że gdy władze w Polsce obejmie nowa koalicja, powoła na jego miejsce inną osobę.

Mateusz Daszkiewicz, oborniczanin, wcześniej był rzecznikiem prasowym oraz doradcą wojewody.

„Komisarz” musiał w Pile zostać powołany, ponieważ były już prezydent tego miasta Piotr Głowski uzyskał mandat poselski. Tym sposobem miasto po ogłoszeniu wyników wyborów zostało bez włodarza i w ograniczony sposób kierował sekretarz i skarbnik, bowiem wraz z ustępującym prezydentem odchodzą też jego dotychczasowi zastępcy. Sekretarz i skarbnik nie mają jednak uprawnień do podejmowania decyzji finansowych. Miasto nie może wypłacać bez podpisu prezydenta należności ni świadczeń. Faktem jest, że odpowiednie upoważnienia i pełnomocnictwa do wykonywania pełnych czynności zostały powierzone przez Piotra Głowskiego niektórym z urzędników, są pewne dokumenty, które wymagają sygnatury osoby pełniącej funkcje prezydenta. To są, jak się już rzekło, kwestie przede wszystkim podpisywania umów, zaciągania zobowiązań, czy uruchamiania inwestycji, które są związane z procedurami, jakie trwały już jakiś czas, niektóre nawet kilkanaście miesięcy.

Teraz, gdy zastąpi go Mateusz Daszkiewicz, największym wyzwaniem będzie uchwalenie budżetu miasta na rok 2024. Większość planowanych zadań dobrze opisano, a Daszkiewicz zamierza konsultować się w tej sprawie ze skarbnikiem miasta.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że kilka lat temu Mateusz Daszkiewicz był kierownikiem obornickiej pływali, z czym radził sobie tak, że decyzją ówczesnego prezesa PWiK musiał to miejsce opuścić. Czy podobnie będzie w Pile?

Piotr Głowski jest posłem koalicji, która będzie najprawdopodobniej przez kolejne lata rozdawała karty i obsadzała stanowiska. Czy zgodzi się na to, aby zastąpił go w dawnym fotelu (z całym szacunkiem dla pana Mateusza) „złoty spadochroniarz” z PiS i to prosto od wojewody? Można chyba wątpić.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.