Oborniczanie na parkietach ekstraklasy

OBORNIKI. W tegorocznym sezonie na parkietach ekstraklasy piłki ręcznej występują zawodnicy związani z Obornikami.Tutaj większość z nich się urodziła, tutaj najczęściej rozpoczynała uprawianie tej dyscypliny sportu. Teraz walczą o punkty dla innych klubów. Marzeniem każdego kibica byłoby zobaczyć te twarze w komplecie, jako broniących barw Sparty. Wiemy jednak, że  jest to mało prawdopodobne, w chwili obecnej wręcz nie realne.

Monika Głowińska, z domu Andrzejewska, jest rozgrywającą Łączpolu Gdynia. Aktualnie najbardziej bramkostrzelna zawodniczka ekstraklasy. Po pięciu kolejkach prowadzi w klasyfikacji strzelców. Poprzednim klubem ekstraklasy  dla Moniki był Łącznościowiec Szczecin, w którym grała również druga oborniczanka Urszula Filoda.

Skrzydłowa Katarzyna Cieśla jest w ścisłej kadrze AZS Politechnika Koszalin.

W poprzednich sezonach podczas studiów na politechnice grały także kolejne oborniczanki – bramkarka Dominika Stroińska i skrzydłowa Anna Żołyniak. Artur Gawlik, po rozwiązaniu Metalplastu Oborniki, od kilku sezonów z powodzeniem broni bramki MTS Kwidzyn. Obrotowy Tomasz Witaszak jest drugim oborniczaninem w MTS Kwidzyn.

Bartosz Konitz, syn Piotra, byłego reprezentanta Polski rodem z Obornik, obecnie jako rozgrywający broni barw słynnego Vive Kielce. Bartek dzieciństwo spędził w Holandii, tam też pod okiem ojca rozpoczął karierę piłkarza ręcznego. Jako młodzieżowiec trafił do holenderskiej kadry narodowej.

Maciej Dmytruszyński od kilku lat prześladowany przez kontuzje jest w tym sezonie ponownie podstawowym zawodnikiem TSV Dormagen (niemiecka I Bundesliga). Maciej  po rozwiązaniu Metalplastu trafił do Śląska Wrocław, a następnie wyjechał do Niemiec. Ma za sobą grę w reprezentacji Polski.

Oprócz przedstawionych piłkarzy, w ekstraklasie jest jeszcze jeden oborniczanin. To trener Jacek Okpisz prowadzący od niedawna Chrobrego Głogów.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.