Obornicki wytwórca alkoholi ma nowego właściciela

Obornicki wytwórca alkoholi ma nowego właściciela

OBORNIKI, WADOWICE. Za niecałe dwa miesiące akcyza na alkohol zdrożeje o 10%, a potem każdego roku o kolejne 5%. Tym samym alkohol stał się towarem, w który warto inwestować.

Wiedzą o tym właściciele Grupy Maspex z Wadowic, posiadający już takie marki jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz.
Teraz podpisali warunkową umowę z Roust Corporation na zakup jej spółki zależnej CEDC z zakładami w Obornikach i Białymstoku, która prowadzi całą działalność grupy Roust w Polsce. W wyniku planowanej transakcji Maspex stanie się liderem rynku wódki w Polsce i powiększy swoje portfolio o kolejne polskie marki: Żubrówkę, Soplicę, Absolwent oraz Bols.

Dzięki tej transakcji powstanie także największa polska grupa spożywcza o obrotach przekraczających 11 mld zł. Jest to 20 przejęcie firmy Maspex, w tym 9 w kraju.

Nie wszyscy wiedzą, że obornicki CEDC to lider na rynku wódki z udziałem powyżej 47% (ilościowo) i największy importer zagranicznych alkoholi w naszym kraju. Posiada kultowe i historyczne portfolio wiodących marek wódki takich jak: Żubrówka (legendarna polska marka z blisko 500-letnią tradycją, wolumenowy nr 3 na globalnym rynku wódki, obecna na 86 rynkach), Soplica (światowy nr 8), Absolwent i Bols. Jest również dystrybutorem m.in. win Carlo Rossi, Barefoot i Gancia oraz alkoholi kolorowych: Grant’s, Glenfiddich i Tullamore D.E.W., Metaxa, Jegermeister, Cointreau, Campari, Aperol, czy Remy Martin.

Firma CEDC wciąż pracuje na najwyższych obrotach, przez siedem dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.
Wysoka produkcja była jednym z powodów, dla których zainteresowała się CEDC Grupa Maspex. Ta z kolei jest największą polską prywatną firmą w branży spożywczej oraz jedną z największych w Europie Środowo-Wschodniej.
Spółka posiada w swoim portfolio 67 marek i łącznie oferuje ponad 2300 propozycji towarowych, a jej produkty są obecne w ponad 60 krajach na całym świecie. Produkty z portfolio Maspex powstają w 16 nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Polsce i za granicą. Przychody ze sprzedaży w 2020 roku wyniosły 5,22 mld zł.
Umiejscowienie obornickiej wytwórni w takim towarzystwie bez wątpienia nobilituje.

Podobne artykuły