Obornicki szpital znów z oddziałem covidowym

Obornicki szpital znów z oddziałem covidowym

OBORNIKI. W związku z rosnącą liczbą zakażeń covid, decyzją wojewody wielkopolskiego w szpitalu powiatowym w Obornikach został przywrócony oddział dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Oddział covidowy wyposażony został w 20 łóżek + 2 łóżka obserwacyjne.

W tej sytuacji musiała zostać wyłączona liczba łóżek oddziału ortopedii, a cały oddział przeniesiono na chirurgię. To wymagało ograniczenia przyjęć na zabiegi ortopedyczne.

Skierowanie na oddział covidowy może być wydane przez: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu, który pełni funkcję szpitala koordynacyjnego dla województwa wielkopolskiego (tzw. Call Center), lekarza rodzinnego (kierujący chorego lekarz ustala przyjęcie bezpośrednio z Call Center).

Przy przyjęciu do oddziału pacjent musi posiadać: skierowanie do szpitala, wydrukowany wynik testu, potwierdzający zakażenie wirusem SARS-CoV-2, dowód tożsamości, numer telefonu do najbliższej rodziny/osoby do kontaktu.
Kontakt telefoniczny do oddziału covidowego: 61 29 73 641.

Jednocześnie przypominamy, że wymazy na koronawirusa wykonywane są w obornickim szpitalu po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestracja odbywa się pod numerami telefonów: 61-29-73-685, 61-29-73-624.

Punkt pobrań czynny jest we wtorki, czwartki i niedziele do godz. 12:00. W przypadku rosnącej liczby zachorowań na SAR-CoV-2 ilość dni, w których wykonywane będą wymazy zostanie zwiększona.

Podobne artykuły