Obornicki szlak tajemnic

Obornicki szlak tajemnic

OBORNIKI. Brzydka pogoda i pandemia kiedyś odejdą, a pozostanie normalne życie. Aby je uczynić ciekawym gmina Oborniki ma nową interesującą propozycję dla zainteresowanych.

Staraniem i według pomysłu Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Obornikach ustawiono na terenie miasta 32 tablice informacyjne, nawiązujące do strony internetowej, promując w ten sposób w Obornikach turystykę.

Jak twierdzi w imieniu autorów projektu Krzysztof Sroka: Oborniki to miasto turystyczne, ale oczywiście nie jesteśmy w Zakopanem, nie jesteśmy też Kołobrzegiem. Mamy jednak swoje tajemnice, mamy swoje zabytki, mamy również swoją bogatą historię i wielu ciekawych mieszkańców.

32 tablice informują o historii miejsca, w którym stoją, informują o ciekawych wydarzeniach, jak również prezentują grafiki danych obiektów.
Ale to nie wszystko.

Każdy, kto taką tablicę przeczyta, może wiedzę uzupełnić o treść zamieszczoną w Internecie. Jest tam także tłumaczenie na język angielski i niemiecki, jak również opcja czytania dla osób słabowidzących.

Autorzy mają nadzieję, że ich propozycja szlaków spodoba się nie tylko turystom, którzy trafią na ziemię obornicką przejazdem, ale też mieszkańcom Obornik i ich gościom.

Podobne artykuły