Obornicka opłata kapslowa w części zawieszona

Obornicka opłata kapslowa w części zawieszona

GMINA OBORNIKI. Oborniccy restauratorzy będą zwolnieni z części opłat, taką propozycje złożył burmistrz Obornik i taką zaakceptowała rada miejska. Nie ma wątpliwości, że jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię branż jest właśnie gastronomia. Rozwijający się do niedawna dynamicznie rynek restauracyjno-cateringowy został całkowicie zablokowany przez restrykcje.

Zakaz organizacji imprez, zamknięte lokale, dziś nikt nie ma wątpliwości, że powrót do dotychczasowej kondycji nie będzie łatwy. Trudna sytuacja dotyczy przedsiębiorców w całej Polsce, nie inaczej jest niestety również w Obornikach.

Obok problemu obojętnie nie przechodzą władze miejskie. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni podjęli uchwałę przygotowaną przez burmistrza Szramę w sprawie zwolnienia z części opłaty należnej za rok 2021 za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie gminy Oborniki.

Teraz każdy grosz jest na wagę złota – potwierdził jeden z gastronomików, który już dziś zapowiada, że chętnie skorzysta ze zwolnienia.

Tomasz Szrama powiedział: Gdy restauracje są zamknięte lub oferują jedynie dania na wynos, nie ma wesel i imprez okolicznościowych, sprzedaż alkoholu w lokalach praktycznie nie istnieje. Dlatego oczywistym stało się dla nas zwolnienie przedsiębiorców i tak borykających się z problemami z kolejnych rat opłat za sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia na miejscu, tym bardziej, gdy tego spożycia nie ma. Mamy nadzieję, że pozwoli im to szybciej stanąć na nogi, gdy tylko rzeczywistość wróci do normalności.

Podobne artykuły