Obornicka hala nie jest bezpieczna. Będzie remont, aby mogły się w niej odbywać imprezy masowe

Obornicka hala nie jest bezpieczna. Będzie remont, aby mogły się w niej odbywać imprezy masowe

GMINA OBORNIKI. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógł się odbyć w hala przy ulicy Obrzyckiej 88 w Obornikach, bo strażacy dostrzegli tam brak elementów gwarantujących bezpieczeństwo pożarowe.

Również imprezy sportowe z liczną publicznością nie mogłyby się odbywać w owej hali sportowej należącej do Obornickiego Centrum Sportu, gdyż w obiekcie brak jest właściwej drogi ewakuacyjnej i temu podobnych elementów.

Żeby stan ten poprawić, burmistrz zlecił opracowanie ekspertyzy technicznej przeciwpożarowej dla sali wraz z jej zapleczem, by dokładnie wiedzieć, co należy wykonać i jakim sposobem. Zadania podjęła się za kwotę 13 000 zł brutto firma Renaty Nowak z Połajewa.

Gdy powstanie ekspertyza, Pracownia Projektowa Justyny Mikołajczak z Gniezna wykona dokumentacje projektów-kosztorysową na roboty, dostosowujące istniejący obiekt hali sportowej przy Zespole Szkół przy ul. Obrzyckiej do aktualnych wymogów bezpieczeństwa pożarowego.

Dopiero potem ruszą prace budowlane, a po ich zakończeniu hala sportowa będzie całkiem bezpieczna i kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie mógł wrócić w dawne miejsce.

Podobne artykuły