Oborniccy policjanci rozbili gang tanich złodziei

OBORNIKI. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o włamaniu do pomieszczeń pewnej firmy, gospodarującej na terenie dawnej cegielni w Gołaszynie. Utracono wtedy drobiazgi. Wkrótce zaczęły ginąć akumulatory z zaparkowanych tirów i narzędzia z samochodów. 

Pisaliśmy o innych włamaniach i kradzieżach, skutkiem których ginęły używane elektronarzędzia, jakieś niezbyt kosztowne drobiazgi, a nawet zaprawy na zimę i kompoty. Pewnemu mieszkańcowi Bąblina skradziono trofea myśliwskie, mające dla niego ogromna wartość sentymentalna, a niewielką rynkową.

Trudno było zidentyfikować sprawców. Policjanci mieli wciąż wiele innych spraw, więc ich śledztwo nie było efektywne. Wreszcie naczelnik sekcji kryminalnej obornickiej komendy Jacek Kasztelan powiedział "dość" i nadał sprawom podobnym do opisanych gryf „pilne”. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Rozpoczęto energiczne typowanie, rozpytywanie i działania operacyjne. 

W wyniku działań policjantów w areszcie osadzono trzech mężczyzn i jedną kobietę. Cała czwórka to mieszkańcy powiatu obornickiego. Po przesłuchaniu i okazaniu im przez policję wyników śledztwa, przyznali się do 20 włamań i kradzieży. 

Wiele zagrabionych przedmiotów odzyskano, a trofea myśliwskie mieszkańca Bąblina wróciły do właściciela. Czteroosobowy gang kradł rzeczy niezbyt drogie sądząc, że policja nie będzie w związku z tym poszukiwać sprawców. To był błąd. Policjanci rozliczyli złodziei. Ustalili też, że dwóch z zatrzymanych rabusiów jest poszukiwanych listem gończym. Zostali oni za kratkami, a pozostałych dwoje, po złożeniu obszernych zeznań zwolniono, aby mogli odpowiadać przed sądem z wolnej stopy. 

Z całej tej historii wynika, że prędzej lub później winny zostanie jednak złapany i będzie musiał odpokutować za swoje przestępstwa. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.