Obiecujące debiuty obornickich pięściarzy

OBORNIKI. Kolejną dyscypliną sportową, która po raz pierwszy zawitała do hali Obornickiego Centrum Sportu jest pięściarstwo. 23 kwietnia podczas SOBOTY BOKSU byliśmy świadkami prawdziwych walk na prawdziwym ringu w różnych kategoriach wiekowych z udziałem zawodników klubów Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Wśród startujących nie zabrakło również oborniczan. Niektórzy z nich zaliczali swoje debiuty, mniej lub bardziej udane, ale ambicji nie możemy odmówić żadnemu z walczących, którymi byli Łabuziński, Białachowski, Klich, Lethr.

A wszystko to działo się za sprawą burmistrza Bogdana Bukowskiego i prezesa PKB Poznań Zdzisława Nowaka, którzy byli inicjatorami utworzenia Szkółki Bokserskiej PKB w Obornikach. Od września 2003 roku pod kierownictwem trenera Michała Nowaka w sali SP 2 Oborniki odbywają się systematyczne treningi, na które uczęszcza kilkunastoosobowa grupa w wieku od młodzika do seniora. Szkółka ma na celu wychowanie i wyszkolenie zawodników, którzy będą w przyszłości reprezentować PKB w rozgrywkach ligowych.

Zorganizowanie zawodów bokserskich w Obornikach było kolejnym krokiem mającym na celu popularyzację tej dyscypliny oraz promocję miasta i naszych początkujących adeptów podwójnej gardy. Profesjonalnie przygotowana impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem oborniczan. Za naszych pięściarzy też nie musimy się wstydzić. Szkoda tylko, że nie wybrano późniejszej pory dnia na rozpoczęcie zmagań w ringu. Wielu pracujących w sobotę mieszkańców Obornik nie miało szans obejrzeć na żywo widowiskowych i efektownych pojedynków. Liczymy jednak na SOBOTĘ BOKSU-BIS.

Podobne artykuły