Obiecał zastrzelić jakiegoś policjanta

ROGOŹNO. Wciąż na wolności jest zbiegły przestępca Sebastian W., znany szerzej jako Sznupka, a nazywany tak z powodu pociągłej, wręcz końskiej twarzy, której rysów nie sposób zapomnieć. Po kilku włamaniach do domków letniskowych w Owczych Głowach do których doszło w miniony weekend, zaistniało domniemanie, że sprawcą mógł być złodziej i członek gangu napadającego na stacje paliw – Sznupka. 

U podstaw owego domniemania legł miedzy innymi fakt, że okradający domki złodziej ukrywa się, bo brał na przykład mrożony chleb i konserwy. Niezbyt w te domniemania wierzy szef wydziału kryminalnego Jacek Kasztelan. Pozostaje jednak ze swymi przemyśleniami z boku, bo jak zdołaliśmy się dowiedzieć, sprawę napadów i poszukania Sznupki przejęła komenda miejska policji w Poznaniu. Dla super uciekiniera jest to akurat dobra wiadomość, bo poznańscy policjanci z „miejskiej” rzadko opuszczają biura, a teren gminy Rogoźno znają równie dobrze jak rejon brazylijskiego Pernambuco. Taka jednak była decyzja komendanta wojewódzkiego policji.

Tymczasem Sznupka wymknął kolejnemu pościgowi policji. Jest szybki i jak na swój rozum swoiście przebiegły. Po ucieczce zakopał buty wiedząc, że mogłyby go zdradzić, gdyż policja po śladach butów potrafi dotrzeć do ściganego. Sebastian W. prócz wysportowania i pewnej dozy przebiegłości, ma też ogromne doświadczenie przestępcze, Zdobywał je od dziecka we własnym kręgu rodzinnym, w którym zwykle połowa mężczyzn stale odsiaduje wyroki za kradzieże. W domu rodzinnym uczył się też nienawiści wobec stróżów prawa. To wszak przez nich po każdym rabunku czy włamaniu ktoś z krewnych szedł do więzienia. 

Sznupka zdobywa z czasem coraz większe przeświadczenie, że jest nieuchwytny. Rozpowiada w Rogoźnie, że ucieknie na zawsze z kraju, ale się przed emigracją strasznie zemści. Ma już ponoć lewe dokumenty i pieniądze, by wyjechać. Jednak przedtem obiecał zastrzelić jakiegoś policjanta. 

Bez względu na to jakie wrażenie tym bajaniem robi, pieniądze uzyskane z kilku włamań są niewielkie a strzelać to może sobie co najwyżej z łuku – twierdzą całkiem spokojnie funkcjonariusze i zapewne mają rację. 

Jedno jednak jest w tym wszystkim całkowicie pewne. Sznupka nadal ucieka a legion policjantów wciąż nie potrafi go ująć.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.