O za wąskiej drodze i sąsiadach z Parkowa

ROGOŹNO, PARKOWO. Pani Urszula Strzelecka, mieszkanka nowo przebudowanej drogi w Parkowie, przybyła na ostatnią sesję, aby poskarżyć się, że odcinek drogi przy jej posesji został zwężony. Mówiła, że przedstawiła wcześniej burmistrzowi problem – wskutek zwężenia drogi wjazd na posesję zostanie utrudniony. Jej zdaniem szerokość drogi nie jest zgodna z mapą. 

Obawy o wjazd okazały się słuszne – mówiła Strzelecka. Dla przykładu chcę podać, że w dniu 20 lipca karetka zespołu ratowniczego przewożąc ciężko chorego mojego brata , wjechała pod dom po kilku manewrach. Natomiast 25 września wezwana karetka pogotowia, która miała udzielić pomocy ciężko choremu, w ogóle nie wjechała pod dom a chorego, który nie miał już siły się poruszać, zdecydowano przenieść na naszym podręcznym krześle. Mój brat, Edward Cegła, po przewiezieniu do szpitala, zmarł. Wiadomo było panu burmistrzowi, że współsąsiedzi po przeciwnej stronie, są wysunięci w drogę. Uważam, że kompetentne osoby powinny sprawdzić, czy przy budowie tej drogi nie popełniono błędów. Wjazd utrudnia jeszcze parkowanie przez sąsiada samochodu po drugiej stronie jezdni na chodniku.

Burmistrz Janus nie zgodził się z zarzutami: po rozmowie pojechaliśmy wszyscy na budowę. Był projektant, inspektor nadzoru,  wykonawca,  kierownik budowy. Decydowali fachowcy. Według nich droga została wykonana prawidłowo. Moim Passatem Combi wjechałem za pierwszym razem. Pierwsza karetka do pani brata wjechała bez problemu – rozmawiałem w tej sprawie, ta druga nie zmieściła się po prostu w bramie.

Radny Olenderski dodał: przypadkiem znalazłem się na tej drodze. Pytaliśmy się, jak ci państwo tam jeżdzają? Musiało by tam nie być chodnika, żeby się zmieścić tam dużym sprzętem. Ale przy starej drodze było tak samo.

Odpowiedzialni za inwestycje urzędnicy tłumaczyli, że droga została przebudowana z inicjatywy mieszkańców, gdyż była niebezpieczna. Mapy wykonali uprawnieni geodeci i są one zbadane przez ośrodek w Obornikach. Dokumentacja została zatwierdzona przez starostwo. Można postawić ewentualnie znak zakazu zatrzymywania się pojazdów. Wreszcie, pod koniec dyskusji, ze strony radnych padł oficjalny wniosek o ustawienie znaku zakazującego zatrzymywania się na chodniku i drodze.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.