O dwóch takich, co zepsuli dzieciom Święta

ROGOŹNO. W przedświąteczny piątek odbieraliśmy pełne wzburzenia telefony od mieszkańców Rogoźna. Opowiadali nam o sprawnych, ale zapewne mało profesjonalnych działaniach dwóch rogozińskich policjantów, w trakcie których mieli ucierpieć przede wszystkim najmłodsi obywatele miasta.

Celem akcji wspomnianych funkcjonariuszy stali się rodzice, odbierający swoje pociechy spod jednego z przedszkoli. Tego dnia panowały rekordowe mrozy. Rodzice, chcąc zaoszczędzić 3-5 letnim dzieciom dłuższego spaceru na mroźnym powietrzu, podjeżdżali pod sam budynek placówki. Pozostawiali pojazdy na kilka minut, w czasie których jak najstaranniej ubierali dzieci.

Wtedy właśnie pojawił się policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zaczęli wystawiać mandaty za zatrzymywanie się i parkowanie  w miejscu do tego nie przeznaczonym. Z punktu widzenia prawa mieli całkowitą rację – znaki drogowe zakazują parkowania pod samym przedszkolem.

Według relacji rodziców policjanci zachowywali się w tak obcesowy sposób, że dzieci bały się czekać w samochodach na opiekunów, którym wypisywano mandaty.  Wtulone na mrozie w swoich najbliższych, przedszkolaki pytały, kiedy będą mogły pojechać do domu. 

Jeden z funkcjonariuszy, widząc przecież marznące i przestraszone dzieci, miał powiedzieć: jak ja muszę siedzieć tutaj, to pan też. Gdy jedna z czekających na swojego ojca dziewczynek sprezentowała laurkę dla policjanta z życzeniami Wesołych Świąt, ten miał ją wziąć, a następnie oddać dziecku mówiąc, że jej nie chce.

Funkcjonariusze wprawdzie sumiennie wykonywali tylko swoją pracę, ale chyba nawet mroźna pogoda nie usprawiedliwia lodowatego serca. Od przedstawicieli komendy powiatowej policji usłyszeliśmy, że wyjaśnią całą sprawę i jeżeli relacje rodziców się potwierdzą, wyciągną wobec funkcjonariuszy konsekwencje. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.