Nowy dach chrustowskiej świetlicy

Nowy dach chrustowskiej świetlicy

CHRUSTOWO. We wtorek burmistrz Tomasz Szrama w towarzystwie sołtys Lucyny Chudzickiej oraz pracowników wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Obornikach dokonali odbioru ważnej inwestycji w Chrustowie.

Jak przekazała pani sołtys: Na budynku świetlicy, wybudowanej w latach 70. ubiegłego wieku, wyremontowano dach. Nowo powstałe pokrycie w kolorze antracytowym prezentuje się bardzo dobrze, lecz przede wszystkim jest szczelne i bezpieczne, pozbawione rakotwórczego eternitu. Mam nadzieję, że nowy dach będzie służył przez wiele lat kolejnym pokoleniom chętnie korzystającym ze świetlicy.

Zakres prac objął rozbiórkę azbestowego pokrycia dachu, remont kominów, wykonanie nowego pokrycia z blachodachówki wraz z opierzeniem, orynnowaniem i rurami spustowymi. Koszt całej inwestycji, wykonanej przez Zakład Dekarsko-Blacharsko-Budowlany Wiesława Gazeckiego z Obornik to ponad 86 tys. zł.

Wizytacja w Chrustowie stała się także doskonałą okazją do rozmowy o kolejnych planach inwestycyjnych w tej wsi. Sołtys przedstawiła dalsze potrzeby remontowe w świetlicy, wskazała też drogi, które wymagają przebudowy.

Podobne artykuły