Nowoczesny podnośnik już w Obornikach

OBORNIKI. Oborniccy strażacy korzystali przez ćwierć wieku z podnośnika koszowego, którego stan techniczny był już coraz gorszy. Ponadto przez minione ćwierćwiecze technika mocno unowocześniła strażackie podnośniki i drabiny.

Gdy komendant powiatowy straży pożarnej Zbigniew Spychała dowiedział się, że może uzyskać poważne do finansowanie do zakupu nowoczesnej drabiny na podwoziu samochodu Man, rozpoczął poszukiwania środków, które musiał zabezpieczyć ze swej strony. Pomogły mu w tym władze samorządowe przekazując z powiatu i wszystkich trzech gmin potrzebne pieniądze. 

Wreszcie przyszedł wielki dzień. Drabina trafiła do Obornik. Była tak nowoczesna, że strażacy nie mogli jej skutecznie uruchomić. – Mieliśmy dotąd sprzęt mechaniczny, ta drabina jest sterowana elektronicznie – tłumaczyli początkowe problemy. Jednak strażak zawsze sobie poradzi, więc i tym razem dość szybko opanowano nowoczesną technikę i drabina 17 grudnia robiła wszystko, co tylko chcieli. Był to dzień oficjalnego przekazania sprzętu. 

Przed obornicką remizą zebrało się kilkadziesiąt osób. Na foncie stały dwie mechaniczne drabiny. Stara oraz nowa. Obie czerwone, ale nikt nie mógł mieć wątpliwości, która z nich jest znacznie nowocześniejsza. 

Na wstępie strażacki dowódca uroczystości Jacek Wawrzyniak złożył meldunek wielkopolskiemu komendantowi wojewódzkiemu państwowej straży pożarnej o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia uroczystego przekazania sprzętu a Zbigniew Spychała przywitał swych gości. Rozległy się dźwięki hymnu a na maszt wciągnięto narodową flagę. Zrobiło się bardzo podniośle i uroczyście. 

Gdy zgromadzeni odśpiewali ostatnią zwrotkę hymnu do drabiny podeszli proboszcz parafii św. Józefa ks. Rafał Banaszak oraz kapelan strażaków powiatu obornickiego ks. Wojciech Ren. Kierowca odebrał kluczyli od drabiny na Manie, odpalił silnik a następnie podniósł obu księży na wysokość co najmniej piętra. Stamtąd poświęcili nowy sprzęt. Obok nowoczesnej drabiny poświęcili także dwie nowe motopompy pływającą i półszlamową.

Zastępca komendanta zapoznał gości z zakresem niedawnego remontu, gdyż odnowiono – i to bardzo solidnie – wiele pomieszczeń. Wśród zaproszonych gości był również  Lechosław Wosicki, kawaler medalu „Za odwagę i ofiarność”, który latem uratował dziecko z palącego się budynku narażając przy tym własne życie. Od strażaków otrzymał gratulacje, kwiaty i pamiątkowy dyplom.   Przekazanie sprzętu oraz późniejszy poczęstunek staropolski były okazją do zwiedzenia remizy i innych odnowionych pomieszczeń komendy. Były też pretekstem do spotkań i serdecznych rozmów przy grochówce, barszczyku oraz muzyce kapeli z Murowanej Gośliny. Każdego, kto chciałby zobaczyć nowy nabytek obornickich strażaków, zapraszamy do okienka TV na stronę www.oborniki.com.pl.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.