Nowa sygnalizacja w Bogdanowie, to bezpieczniej, ale i dłużej

Nowa sygnalizacja w Bogdanowie, to bezpieczniej, ale i dłużej

BOGDANOWO. Jak już informowaliśmy wcześniej, staraniem burmistrza Tomasza Szramy większość newralgicznych przejść dla pieszych zostanie przebudowana tak, by stały się zdecydowanie bezpieczniejsze niż obecnie.

Dotyczy to przejść dla pieszych na terenie dróg gminnych, na co burmistrz pozyskał ogromne, bo aż półmilionowe wsparcie z zewnątrz.

Na liście przejść do przebudowy pojawiło się też przejście dla pieszych na drodze krajowej za państwowe pieniądze.

Mowa o przejściu dla pieszych na DK11 w miejscowości Bogdanowo wraz z budową dedykowanego tam oświetlenia i sygnalizacji.

Zarządca tej drogi ogłosił już postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnej we wspominanym miejscu.

Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa. Termin składania ofert został wyznaczony do dnia 6 sierpnia do godziny 9:00, a termin realizacji to 150 dni od dnia podpisania umowy. Termin ten może ulec skróceniu do 135 lub 120 dni.

Zakres prac obejmuje wykonanie projektu zmiany stałej organizacji ruchu z programami sygnalizacji świetlnej oraz projekt wykonawczy sygnalizacji świetlnej i oświetlenia przejścia, a następnie na ich podstawie wybudowanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych razem z dedykowanym oświetleniem.

Zaplanowana już inwestycja będzie miała swych zwolenników wśród pieszych, którzy zyskają w Bogdanowie kolejne bezpieczne przejście przez ruchliwą jezdnię z sygnalizacją świetlną.

Będą też przeciwnicy wśród kierowców, którym przejazd przez Bogdanowo dodatkowo się wydłuży.

Podobne artykuły