Nowa siła w Obornickim Klubie Lekkoatletycznym

Nowa siła w Obornickim Klubie Lekkoatletycznym

OBORNIKI. Obornicki Klub Lekkoatletyczny ma nowe władze. Dotychczasowy prezes, Michał Zieliński, pożegnał się ze swą funkcją, a wybrany na nowo zarząd od razu wziął się do pracy i już zaprasza na treningi.

W skład nowego zarządu weszli prezes Dominik Szafrański, wiceprezes Marek Jastrząbek, skarbnik Krystian Dombrowicz oraz członkowie zarządu Jarosław Różycki i Marek Głuchy.

Panowie od początku zapowiadają nową energię i już dziś zapraszają w swe szeregi zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Warto przypomnieć, że Obornicki Klub Lekkoatletyczny założony został w 2013 roku. Celem Klubu jest rozwijanie kultury fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem lekkoatletyki, wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub realizuje swoje cele m.in. przez działalność szkoleniową i zajęcia sportowe, prowadzone przez doświadczonych trenerów: Agnieszkę Maluśkiewicz, medalistkę mistrzostw Polski w pchnięciu kulą oraz Sebastiana Nowickiego, młodzieżowego mistrza Polski na dystansie 10 000 m, zarówno dla grup dziecięcych jak i dla dorosłych.

Poza regularnymi treningami podopieczni OKL, trenerzy, członkowie klubu biorą udział w licznych zawodach sportowych, począwszy od lokalnych zawodów biegowych po ogólnopolskie starty rangi mistrzowskiej i międzynarodowe biegi uliczne, reprezentując tym samym klub oraz miasto i gminę Oborniki.

Obornicki Klub Lekkoatletyczny, wspólnie z Obornickim Centrum Sportu, od momentu oddania do użytku nowej bieżni lekkoatletycznej aktywnie działa i organizuje liczne imprezy sportowe, w tym Miting Lekkoatletyczny im. Tadeusza Ratajczaka oraz Sztafetę „Biegamy Pomagamy”.

Poza działalnością w zakresie kultury fizycznej, klub organizuje także wypoczynek dzieci i młodzieży podczas obozów sportowych oraz spotkań plenerowych.

OKL zaprasza do klubu dzieci, młodzież oraz dorosłych. Można zapisać dziecko lub samemu dołączyć do OKL.

Podobne artykuły