Nocne czuwanie w przedszkolu

OBORNIKI. Tradycyjnie, jak co roku, w przedszkolu nr 1 „Bajeczka” nocą z 4 na 5 grudnia dzieci uczestniczyły w oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Tym razem w przedszkolu nocowało 71 maluchów.

W piątkowe popołudnie dzieci dekorowały świątecznie sale oraz przygotowywały ozdoby na choinkę, którą później stroiły. Udały się też autokarami do centrum miasta, w poszukiwaniu Mikołaja. Odwiedzały sklepy, dworzec kolejowy i autobusowy. W jednym z tych miejsc czekał na nie list, w którym Mikołaj poinformował, iż oczekuje już na nie w przedszkolu, gdzie mają do wykonania kilka specjalnych zadań. Było to między innymi pieczenie pierników oraz przygotowanie słodkich paczek dla dzieci z rodzin potrzebujących. 

Gdy zapadł wieczór przedszkolaki, trzymając w swych rączkach latarki, udały się na poszukiwanie długo oczekiwanego gościa. Odnalazły go, kiedy właśnie wchodził przez komin. Dzieci zaprosiły świętego Mikołaja do specjalnie przygotowanej sali kominkowej, gdzie śpiewały wraz z nim mikołajkowe piosenki oraz wspólnie się bawiły. Na pożegnanie otrzymały prezenty.

Po nocy pełnej wrażeń, w sobotni poranek zjadły śniadanie i udały się wraz z swoimi wychowawczyniami do kościoła, zostawić dzień wcześniej przygotowane paczuszki dla dzieci potrzebujących oraz na wspólne kolędowanie. Po powrocie, pełne niezapomnianych wrażeń, szczęśliwe przedszkolaki z „Bajeczki” otrzymały pamiątkowe plakietki, kolorowe dyplomy i wróciły do domów.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.