Nieletni napadli na inwalidę

ROGOŹNO. W sobotę policjanci sekcji kryminalnej komendy policji w Rogoźnie zatrzymali trzech chłopców w wieku od 13 do 16 roku życia, podejrzanych o dokonanie rozboju na niepełnosprawnym  mieszkańcu Rogoźna. Do zdarzenia doszło w piątek 6 lutego około godziny 21:20. 

Dwóch nieletnich młodzieńców upatrzyło sobie jako obiekt napaści 56-letniego listonosza z Rogoźna. Mężczyzna ma tylko jedną rękę, więc wydał się być łatwym celem. 

Atakując go z tyłu, przewrócili inwalidę na ziemię a następnie kopali go po całym ciele, celując głównie w brzuch i w głowę. Potem zerwali z niego kurtkę, z kieszeni zabrali mu kluczyki od samochodu i uciekli. 

Pobity inwalida doszedł z trudem do domu swojego syna skąd wezwał policję. Policjanci przybyli wraz z ambulansem. Napadnięty został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ujęcia napastników i już po niespełna trzech godzinach zatrzymali Łukasza S., i Mateusza L. Obaj w wieku szesnastu lat. Młodzieńcy mieli przy sobie jeszcze część skradzionych rzeczy a w trakcie zatrzymania obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. 

Policjanci ustalili, iż zatrzymani nie działali sami ponieważ na tzw. czatach stał jeszcze ich trzynastoletni kolega, który również został zatrzymany. Zdemoralizowani do cna małoletni bandyci przyznali się do dokonania rozboju na jednorękim inwalidzie oraz jeszcze kilku innych napaści i rozbojów. 

Wiadomym jest też, że byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Teraz cała trójka oczekuje w Policyjnej Izbie Dziecka na decyzję Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.