Niedziela 20.00: nie ma zakażonych na Ziemi Obornickiej, jedna osoba w szpitalu

Niedziela 20.00: nie ma zakażonych na Ziemi Obornickiej, jedna osoba w szpitalu

ZIEMIA OBORNICKA. O godzinie 20.00 w niedzielę nie stwierdzono żadnej osoby z potwierdzoną diagnozą koronawirusa z Ziemi Obornickiej. Jedna osoba z podejrzeniem zakażenia przebywa na badaniach w szpitalu zakaźnym. W sumie u dwóch osób wcześniej hospitalizowanych wykluczono zarażenie. W powiecie obornickim 135 osób poddanych jest kwarantannie domowej.

Łącznie w Wielkopolsce odnotowano 110 osób zakażonych.

Wieczorem kolejnych 7 osób z wykrytym koronawirusem, to: mężczyzna w średnim wieku z powiatu leszczyńskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Podróżował za granicą; kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; młoda kobieta z powiatu kaliskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Miała kontakt z osoba zakażoną koronawirusem; mężczyzna w średnim wieku z powiatu pleszewskiego. W stanie średnio ciężkim przebywa w szpitalu zakaźnym w Poznaniu, nie ustalono kontaktu zakażenia; młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Miał kontakt z osoba zakażoną; młoda kobieta z powiatu poznańskiego, w stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażona koronawirusem; starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie średnio ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Miał kontakt z osoba zakażoną.

Rano mieliśmy 2 kolejne przypadki koronawirusa w Wielkopolsce. W Wielkopolsce zakażenia to: kobieta w średnim wieku z powiatu chodzieskiego. W dobrym stanie przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną; starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy ze szpitala w Koninie. Trwa ustalanie kontaktu zakażenia.

Popołudniu poinformowano o kolejnych 54 przypadkach w kraju. Wśród nich nie ma zakażeń w Wielkopolsce. W Raciborzu zmarła 20. ofiara koronawirusa w Polsce. To 82-latek z chorobami współistniejącymi.

Wieczorem poinformowano o kolejnych 91 przypadkach i dwóch ofiarach śmiertelnych: .72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wymosi 1862 osób, w tym 22 osoby zmarłe.

Podobne artykuły