Niebezpiecznie zderzył się i uciekł, jednak powrócił

Niebezpiecznie zderzył się i uciekł, jednak powrócił

OBORNIKI. W czwartek o godzinie 12:20 na 42. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 187 z Szamotuł, na łuku niedaleko wjazdu do Obornik, zderzyły się dwie ciężarówki.

W zderzeniu brał udział samochód ciężarowy marki Iveco, druga ciężarówka to ciągnik siodłowy marki MAN wraz z cysterną przewożącą 26000 litrów oleju napędowego oraz 3000 litrów etyliny.

Szczęściem uszkodzeniu uległy jedynie ciągniki, a paliwa zostały bezpieczne. W skutek zderzenia poszkodowany został kierowca ciągnika. Sam opuścił pojazd, ale gdy na miejsce wypadku przybyli strażacy okazało się, że potrzebna jest pomoc lekarska i badania. Kierowca został zaopatrzony i odwieziony do obornickiego szpitala.

Stan drugiego kierowcy nie był znany, bo najnormalniej w świecie… odjechał z miejsca wypadku. Potrzebował godziny na przemyślenie swojej decyzji, bo po dwóch godzinach od momentu zderzenia wrócił swoim Iveco na ulicę Szamotulską, gdzie wciąż czekali policjanci.

Ulica była zablokowana, strażacy sprawdzali cysternę i nie stwierdzili żadnych wycieków. Zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia, odłączając akumulator w pojeździe oraz uprzątając elementy karoserii z jezdni. Wyjaśnianiem przyczyn zderzenia zajęła się policja.

Podobne artykuły