Nie wiadomo kiedy Obrzycka

POWIAT OBORNICKI. Gdy już opadł dym po gratulacjach i zachwytach w związku z przyznaniem powiatowi obornickiemu kwoty 2,2 miolona złotych na drogę Oborniki – Stobnica, okazało się, że pieniędzy jeszcze nie ma. Kiedy będą, tego nikt nie potrafi powiedzieć. Trwa obecnie żmudne przygotowywanie wniosku o pomoc w ramach programu zwanego przedziwnie WRPO. 

Miał się tym ważnym zadaniem zająć sam starosta Wankowicz, ale wskazał na wicestarostę Gronostaja. Ten pchnął sprawę naczelnikowi transportu Jeranowi, a naczelnik urzędniczce od promocji. Ta nie miała na kogo zepchną sprawy i teraz przygotowuje wniosek. Ma na to czas do końca roku. Jest nadzieja, że zdąży, choć jest to jej debiut. 

Taką przynajmniej miał wiedzę wiceburmistrz Obornik Henryk  Łukaszewski, pytając podczas ostatniej sesji rady powiatu starostę Wańkowicza, kiedy realnie ruszą jakieś prace na "drodze obrzyckiej" i jaki będzie ich zakres. Starosta tego jednak nie wiedział, więc wskazał burmistrzowi Obornik dyrektora zarządu dróg powiatowych. Ten obiecał Łukaszewskiemu przesłać odpowiedź na piśmie. Wiceburmistrz Obornik nie dał za wygraną i nalegał, by dyrektor podzielił się swą obecną wiedzą, bądź przyznał, że jej nie ma. Argumentował to tym, że o drogę pytają go sołtysi, a także wielu mieszkańców gminy. 

Naciskany dyrektor Ryszard Juszkiewicz przyznał – na dzień dzisiejszy to ja nie odpowiem, kiedy to będzie. Następnie dodał, że w planie jest przebudowa nawierzchni na odcinku 2,3 kilometra, łącznie z chodnikami, a na odcinku 15 kilometrów droga zostanie dwukrotnie posikana lepikiem i posypana kamyczkami. Natomiast na odcinku od Bąblina zostanie wyrównana nawierzchnia oraz zostaną ścięte pobocza.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.