Nie potrafili strzelić bramki

ŚWIECIE. Piłkarze trzecioligowej Sparty Oborniki wrócili z wyjazdu do Świecia bez punktów. Mimo dobrej gry i kilku stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki, oborniczanie przegrali 1:0 z zajmującą piąte miejsce w tabeli Wdą. 

Przed meczem trener Mariusz Drewicz uczulał swój zespół na bardzo uważną grę szczególnie w defensywie, aby tam nie popełniać błędów, niestety po jednym z takich błędów oborniczanie zostawili wszystkie punkty w Świeciu.

Od początku sobotniego meczu Wda próbowała szybko strzelić bramkę. Jednak gospodarze nie potrafili sobie poradzić z dobrze grającą Spartą. Oborniczanie bardzo mądrze się bronili, skutecznie rozbijając ataki Wdy. W 30 min. po jednej z niewielu akcji gospodarzy piłkę pewnie złapał Słowik. Sparta w pierwszej połowie ani razu groźnie nie zagroziła bramce gospodarzy, ale też bardzo skutecznie pilnowała własnej.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Wdy, jednak groźne sytuacje zaczynała stwarzać sobie Sparta. W 54 min. meczu Szymanek przejmuje piłkę, zagrywa do Kowala, a ten podaje do Florka, który jednak strzela niecelnie. Minutę później Lizewicz mija obrońców Wdy zagrywa w pole karne do Florka, jednak jego strzał blokują obrońcy i mamy tylko rzut rożny. W 65 min. doskonałą sytuację marnuje Jóźwiak, który będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy trafia wprost w niego. 

Niestety, w 67 min. sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło mówiące, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Piłkarze Sparty pozwalają na rozegranie szybkiej akcji gospodarzom, spóźniony jest najpierw Kowal, a następnie do piłki nie startuje Zarębski i Słowik w sytuacji sam na sam jest bez szans. 

Po utracie bramki obraz gry się nie zmienił, oborniczanie nadal atakowali, jednak brakowało im skuteczności w wykończeniu akcji. Ostatnie minuty meczy Sparta grała nawet trójką napastników, jednak nie potrafiła zdobyć wyrównującej bramki.

Szkoda straconego jednego punktu, bowiem w tym meczu to Sparta była drużyną lepszą, lecz wystarczył jeden błąd i punkty zostały w Świeciu. A przed oborniczanami jeszcze dwa spotkania – w środę zmierzą się z Victorią Koronowo, a w sobotę z Lubuszaninem Trzcianka. Miejmy nadzieję, że zagrają je z taką determinacją jak w Świeciu i zdobędą jakieś punkty.

Skład Sparty: Słowik – Golon (88 min. Wicberger), Okanga, Radziwołek, Zarębski (81 min. Pytlak), Lizewicz, Cyranek, Kowal, Jóźwiak (77 min. Siwecki), Florek, Szymanek. Żółte kartki dla Sparty: 14 min.  Golon, 19 min. Cyranek.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.