Nie żyje 37-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego

Nie żyje 37-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego

POZNAŃ. Doktor Jacek Górny ze szpitala na Szwajcarskiej: Trafiła do nas pacjentka z innego szpitala po uzgodnieniu telefonicznym. Została przyjęta do odcinka intensywnej terapii oddziału zakaźnego. Została przyjęta w skrajnie ciężkim stanie. Stan krytyczny utrzymywał się w trakcie stosowanych wobec niej procedur intensywnej terapii. Niestety pacjentka zmarła. Potwierdził się koronawirus, zakażenie koronawirusem. Stan kliniczny odpowiadał ciężkiemu przebiegowi zakażenia. Przyczyną śmierci była choroba powodowana przez koronawirus.

Ministerstwo zdrowia: Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronowirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.

37-latka z powiatu krotoszyńskiego, nim trafiła do szpitala w Wolicy, była u lekarza rodzinnego, a później w kaliskim szpitalu na wieczorynce. Stąd została odesłana do szpitala w Wolicy choć wówczas jeszcze bez podejrzenia zakażenia koronawirusem. Była leczona na bakteryjne zapalenie płuc. Kobieta miała także inne schorzenia, ale według lekarzy te choroby miały umiarkowany wpływ na jej stan. Rodzina twierdziła, że chora nie miała w ostatnim czasie kontaktu z osobami przebywającymi poza Polską. Prawda okazała się inna. Źródłem zakażenia mógł być mężczyzna mający za sobą podróż do Włoch. Zatajenie faktu przez rodzinę kontaktu z osobami z zagranicy, która to rodzina mimo wielokrotnie zbieranych wywiadów lekarskich stanowczo twierdziła, że takich kontaktów nie było, w połączeniu ze wstępnymi badaniami, które wskazywało na chorobę o podłożu bakteryjnym, doprowadziło do sytuacji, w której zostało narażone bezpieczeństwo pracowników i pacjentów.

Szpital w Wolnicy został zamknięty. Obecnie nikt nie może z niego wychodzić, ani do niego wchodzić. 68 osób z tego szpitala, w tym 54 pacjentów, przechodzi kwarantannę.

W niedzielę rano potwierdzono 11 nowych przypadków koronawirusa na terenie kraju. W sumie pozytywny wynik testu odnotowano do tej pory u 547 pacjentów.

Podobne artykuły