Nawet tym z pałacu nie wolno więcej niż innym

Nawet tym z pałacu nie wolno więcej niż innym

KOWANÓWKO. Pewna mieszkanka Kowanówka postanowiła zrobić sobie wygodny wyjazd ze swojej posesji na drogę gminną, łamiąc jednocześnie prawo i wszelkie zasady.

Frontowy wyjazd z jej posesji, zwanej w Kowanówku od zawsze „pałacem”, wychodzi na ulicę Miłowody.

Planowane jest przy tej wąskiej uliczce wbudowanie osiedla. Pani z „pałacu” to przewidziała i podjęła decyzję o wybudowaniu drugiego wyjazdu ze swej posesji na ulicę Malinową. Myśl owszem rozsądna, gorzej z wykonaniem.

Zleciła prace firmie, która weszła z ciężkim sprzętem na grunt gminny, nie dbając o wydanie na to zgody, ustalenie warunków, uzyskanie pozwolenia na budowę, projekt czy porozumienie się z mieszkańcami ulicy Malinowej.

Tu warto wspomnieć, że ulica ta kończy się czymś w rodzaju parkingu, zaprojektowanego za pieniądze solidarnie wyłożone przez mieszkańców ulicy. Powstał z ich inicjatywy i ich staraniem na końcu ulicy cichy zakątek z miejscami postojowymi, na których parkują goście odwiedzający tamtejszych mieszkańców.

Włączenie się w ów parking z wyjazdem z posesji jest bez wątpienia konfliktem i zrodził protest mieszkańców. Zwrócili się oni z prośbą o interwencję do sołtys Kariny Wojdanowicz, a za jej pośrednictwem do burmistrza z zapytaniem, czy wydał on na to wszystko zgodę.

Wówczas się okazało, że budowa wyjazdu na gruncie gminnym jest dzika, bez zgłoszenia i przez nikogo nie nadzorowana. Burmistrz Tomasz Szrama natychmiast nakazał zatrzymać wszelkie prace. Nakazał też usunąć sprzęt i naprawić to, co zostało już zniszczone. Na koniec wezwał do siebie wykonawcę prac, by go zobowiązać do przywrócenia terenu do staniu pierwotnego.

Pani z „pałacu” będzie musiała, tak jak inni mieszkańcy gminy, wystąpić do burmistrza o wyrażenie zgody na zajęcie gminnego terenu pod wyjazd z posesji, a mowa o sporym odcinku oraz o wydanie warunków na wykonanie takiego przedsięwzięcia. Potem do starostwa powiatowego o wydanie pozwolenia na budowę, jak to czynią inni inwestorzy. Na koniec potrzebna będzie z pewnością opinia mieszkańców ulicy Malinowej, której dotychczasowy układ zostanie w pewnym sensie zakłócony.

Dopiero po uzyskaniu wszelkich pozwoleń można będzie wysłać na tyły posesji koparkę i budować tam wyjazd. Poproszony o komentarz w tej sprawie, odpowiedzialny za gminne inwestycje Przemysław Mączyński, stwierdził: Staramy się zawsze wspierać mieszkańców we wszystkich przedsięwzięciach, jednak pewnych zasad wszyscy musimy przestrzegać, bo nikt nie może stać ponad prawem.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

KANCELARIA ADWOKACKA
Adwokat Cezary Pachurka
„Twoje zaufanie. Nasze zaangażowanie”
Profesjonalna obsługa prawna dla przedsiębiorców
i podmiotów prywatnych.
Telefon: 664 734 437, e-mail adwokat@pachurka.pl
Strona internetowa: www.pachurka.pl


Przyjmę do 
naszego zespołu 
technika farmacji
tel. 886-192-305

TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
-PELLET DRZEWNY WYSOKOKALORYCZNY – EKOLOGICZNY
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.