Nasza wieś najpiękniejsza

MANIEWO. Sołectwo Maniewo jest bez wątpienia wyjątkowym sołectwem. W ostatnim tylko czasie zrealizowało projekty w ramach „Pożytecznych wakacji" oraz „Upiększamy naszą wieś". W ramach tegoż, mieszkańcy zagospodarowali trawniki przy przystankach autobusowych oraz posadzili krzewy i drzewa na ulicach wsi. 

W gminnym konkursie „Piękna nasza gmina cała" Maniewo zdobyło pierwsze miejsce w kategorii „Najpiękniejsze sołectwo". Wieś jest inicjatorem lub współorganizatorami różnych imprez kulturalnych i turystycznych – dożynek powiatowych, gminnych czy wiejskich, dnia dziecka, dnia seniora, festynół i majówek. Ważnym wydarzeniem był rajd turystyczny „Radzim", warto też wspomnieć bardziej kameralnych zawodach szachowych o puchar sołtysa. 

Najmłodszych ucieszył projekt „Pożyteczne wakacje – Maniewo – wieś moich przodków i moja". Organizatorzy uzyskali 3 tysiące złotych dotacji z Fundacji Wspomagania Wsi,  a na realizacje projektu „Pożyteczne ferie" kwotę 2 tysięcy złotych. Sołtys Janina Borucka, wraz z Jadwigą Majchrzak-Zagrodnik, nauczycielem w SP w Maniewie, przygotowały projekt dążący do zapewnienia dzieciom aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Nie tylko obejmie on zagospodarowanie czasu najmłodszych ale i pogłębienie ich wiedzy ekologicznej i przyrodniczej.

Wiosną ubiegłego roku sołectwu został przekazany teren wokół Domu Katolickiego, celem stworzenia na nim parku rekreacyjnego. Dzieci aktywnie i bezpiecznie spędzają tam wolny czas w okresie najgorętszych prac polowych. Mieszkańcy wsi korzystają z wyposażenia świetlic, sali komputerowej, ogrodu i boiska szkolnego, a także biblioteki. 

Dziećmi spędzającymi czas wolny od pracy i nauki opiekują się w ramach programu Jadwiga Maichrzak-Zagrodnik oraz Ilona Mitręga, wspomagane przez Marzenę Czechańską, Elżbietę Wicher, Halinę Jerzyńską, Dorotę, Małgorzata Dolną, Małgorzatę Dobrą, Małgorzatę Żyła, Urszulę Stoinską, Dotrotę Stachowiak, Annę Jastrowicz, Danutę Jagodzińską i Małgorzatę Wawrzyniak. Panie prowadzą prelekcje, organizują wycieczki, wystawy, ogniska i konkursy.

Hasło Maniewa, „Nasza wieś najpiękniejsza”, nie jest bynajmniej hasłem na wyrost. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.