Narodowe Święto Niepodległości w Ryczywole

Narodowe Święto Niepodległości w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. Narodowe Święto Niepodległości było świętowane w Ryczywole na placu 1 Maja, w kościele i Domu Kultury.

Ksiądz proboszcz Grzegorz Mazurkiewicz odprawił w kościele parafialnym mszę w intencji Ojczyzny i wszystkich mieszkańców gminy Ryczywół. Dzięki obecności pocztów sztandarowych i odśpiewanym pieśniom patriotycznym modlitwa miała bardzo uroczysty charakter.

O godzinie 11 przemaszerowano na plac 1 Maja i było widać, że skutkiem pandemii delegacji stawiło się znacznie mniej niż zwykle. Zgromadzeni uczestniczyli w manifestacji patriotycznej. Rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie głos zabrał wójt gminy Henryk Szrama, a dołączył do niego radny powiatu z PiS Zbigniew Nowak.

Po pełnych słów patriotycznych przemowach złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów oraz zapalono znicze. Na koniec odśpiewano Rotę.

Wójt, jak i prowadząca uroczystość dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Nowicka, podziękowali księdzu proboszczowi za modlitwę i odprawioną mszę, pocztom sztandarowym i delegacjom za przybycie, grupie wokalnej Na Cztery Głosy za uświetnienie śpiewem tejże uroczystości państwowej.

W sali GOK odbył się koncert piosenek polskich w wykonaniu Beaty Spychalskiej.

Podobne artykuły