Narada obornickich władz i służb w sprawie wirusa. Co zostało zamknięte?

Narada obornickich władz i służb w sprawie wirusa. Co zostało zamknięte?

OBORNIKI, W spotkanie służb w sprawie zagrożenia epidemiologicznego wzięły udział władze gminy i powiatu, policja, straż pożarna, przedstawiciele szpitala powiatowego, ratownictwa medycznego, oświaty i Sanepidu.

Spotkanie otworzył burmistrza Piotr Woszczyk, który poinformował zebranych o ostatnich decyzjach i zapewnił, wspólnie z dyrektorem obornickiego Sanepidu Marianem Fiksą, iż na razie nie ma żadnego przypadku koronawirusa w całym powiecie obornickim.

Dyrektor szpitala zadecydowała o znacznym ograniczeniu odwiedzin. Będą możliwe za zgoda dyrekcji w przypadkach uzasadnionych. Dyskutowano o problemach informacyjnych, braku karetki, o którą starał się szpital. Kłopotem lecznicy są też braki środków ochrony osobistej.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele służb przekazali informacje dotyczące wdrażanych procedur, posiadanych zasobów środków dezynfekujących oraz zabezpieczających. Ustalono również kanały przekazywania istotnych komunikatów dla mieszkańców od wszystkich służb zaangażowanych w ochronę przed wirusem.

Straż i policja ogłosiły gotowość do działań.

Sekretarz gminy Obornik Krzysztof Nowacki przekazał  szczegóły dotyczące zamknięcia wszystkich placówek oświatowych, klubów seniora oraz odwołaniu zajęć i wydarzeń w instytucjach kultury i sportu oraz zamknięciu obiektów sportowych. Jednocześnie padło zapewnienie, że osoby starsze, które korzystały w domach dziennego pobytu z posiłków, będą miały te posiłki dowożone do miejsca zamieszkania. Inne potrzeby osób starszych będą przekierowywane bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej. Ustalono na spotkaniu, iż w ramach profilaktyki zamknięty od 13 marca będzie również obiekt Centrum Rekreacji Oborniki na pływalni.

Zostały odwołanie wszelkie masowe spotkania. Działkowcy z POD Relax mieli zaplanowane na sobotę walne zebranie, przekładają je najprawdopodobniej na kwiecień. Nie odbędzie się także spotkanie z posłami PiS. Posłowie nie przyjadą. Decyzją burmistrza kluby seniorów ogranicza swoją działalność do zera i to na najbliższe dwa tygodnie a potem się zobaczy, jaka będzie sytuacja.

Podobne artykuły