Największy skandal w historii rady miejskiej

OBORNIKI. Opisujemy obrady i działalność obornickiej rady miejskiej III RP od jej powołania w 1990 roku. Relacjonowaliśmy różne rzeczy – podniosłe i podłe.  Były piękne przemówienia, odważne decyzje, znaczące inwestycje – ale też słowa urągające miejscu i czci, czyny w interesie jakiś osób czy instytucji, zaprzepaszczone szanse. Wszystko mieściło się jednak w pewnej polskiej normie, niewiele się różniło od tego, co dzieje się w sejmie, czy innych samorządach. Tym razem jednak oborniccy rajcy, za sprawą sześciu osób, przekroczyli pewną cienką granicę przyzwoitości.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych wielokrotnie krytykowaliśmy obornicką policję za opieszałość w walce z przestępczością na szosach. Zdarzało się niekiedy wówczas, że pewni prominentni mieszkańcy za nic mieli kontrole. Od kilku lat uległo to radykalnej zmianie. Policjanci odważnie i z pełnym poświęceniem pilnują bezpieczeństwa na drogach. Nie patrzą na osoby, ale na czyny. Opisywaliśmy na przykład, jak za brak zapiętego pasa dotkliwy mandat zapłacił wysoki przedstawiciel władz powiatu. To policjanci ujawnili, że proboszcz jednej z parafii jeździł swoim samochodem pijany.  Za bezkompromisową walkę o bezpieczeństwo na drogach obornickim stróżom prawa należą się najwyższe wyrazy uznania.

W ubiegłym tygodniu policjanci wytropili, że radny obornicki z PO jechał służbowym ciągnikiem będąc pod wpływem alkoholu. Chyba każdy normalny, zawodowy kierowca traci w takim przypadku pracę. Rada miejska Oborniki zadecydowała jednak inaczej w stosunku do swojego kolegi – nie wyraziła na to zgody. Można to interpretować w ten sposób – wyraziła swoją tolerancję wobec jazdy po alkoholu. W podtekstach niektórzy radni porównywali policjantów do komunistycznych milicjantów z okresu PRL. To największy skandal w dziejach rady i wstyd dla całych Obornik.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.