Najstarsze ulice jak nowe

POŁAJEWO. Dobiegają końca prace związane z utwardzeniem nawierzchni ulic w najstarszej części Połajewa, jaką jest rejon ulic Podgórna, Gajowa, Jasna. Wykonano już około 1200 metrów kwadratowych nawierzchni z kostki betonowej, położono około 600 metrów krawężników. Utwardzane są też dojazdy do posesji. 

Prace poprzedzone były wymianą linii wodociągowych, zlokalizowanych pod powierzchnią drogi. Pierwszym etapem prac drogowych była wymiana nawierzchni na ulicy Gajowej. W międzyczasie mieszkańcy tej ulicy wystosowali do wójta pismo z prośbą o założenie na niej progów zwalniających. Swój wniosek argumentowali tym, że Gajowa z racji położenia na uboczu jest miejscem bardzo szybkiej jazdy niektórych użytkowników drogi, najczęściej przypadkowych, a nie mieszkańców, którzy powinni głównie z tej drogi korzystać i co najważniejsze, czuć się  na niej bezpiecznie. Nić więc dziwnego, że wśród podpisujących większość stanowili rodzice obawiający się o bezpieczeństwo swoich pociech podążających do lub wracających ze szkoły. 

Założenie progu okazało się jeszcze możliwe i po wprowadzeniu tego do planu przez projektanta, próg wybudowano ku uciesze większości mieszkańców Gajowej. Pozostali boją się, że obecność progów będzie powodowała większy hałas przejeżdżających drogą samochodów i nawet ganią tych, którzy pismo do wójta podpisali. Jak widać wszystkim dogodzić nie można, a że w tej części Połajewa zamieszkiwały niegdyś legendarne „cioty połajewskie”, znane z umiejętności jątrzenia, tego typu sporne sytuacje zdarzyć się wciąż muszą. 

W chwili obecnej trwają prace remontowe na ulicy Jasnej, a do końca czerwca przewidywane jest wykonanie podobnej nawierzchni na nieutwardzonej jeszcze części ulicy Podgórnej. O progi jeszcze tam na razie nikt nie wnioskował.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.