Najpopularniejsze teksty na oborniki.com.pl w 2023 roku

Najpopularniejsze teksty na oborniki.com.pl w 2023 roku

Oto zestawienie artykułów Gazety Obornickiej, które cieszyły się w roku 2023 największą popularnością wśród Czytelników strony internetowej.

 1. Kolejna obietnica obwodnicy Obornik, ale na razie nic się nie zmienia. Szef wielkopolskiego PiS, Bartłomiej Wróblewski, poinformował, że jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną trzy przetargi na budowę w Wielkopolsce trasy S11. Chodzi o odcinki: Ostrów-Kępno, Kępno-Olesno (województwo opolskie) oraz Oborniki-Poznań (z obwodnicą Obornik), która najbardziej naszych czytelników zapewne interesuje.
 2. S11 Obwodnica Obornik: kiedy ruszy budowa. Pytanie o to, kiedy może się zacząć budowa odcinka drogi szybkiego ruchu zwanego S11 obwodnica Obornik, zastanawia wielu mieszkańców. Może z wyjątkiem tych, którzy przestali już w obwodnicę wierzyć i się tą sprawą w ogóle nie zajmują.
 3. McDonald’s w Obornikach – pierwszy już niebawem. McDonald’s w Obornikach stanie na pustym wciąż placu u zbiegu ulic Mostowej i Gołaszyńskiej, w sąsiedztwie restauracji Millenium. Firma porozumiała się z Władysławem Kałkiem, właścicielem nieruchomości i jest bliska rozpoczęcia prac budowlanych.
 4. Market przy Komunalnej, niedaleko Osiedla Widokowego, rośnie. Market przy Komunalnej sięga już dachu, a wszystkie media są ułożone. Obok przyszłego marketu są już dwa spore parkingi, zatem inwestycja nabrała kształtu.
 5. Paweł Bździak, obornicki nauczyciel, dyrektorem rogozińskiej trójki. Paweł Bździak z obornickiego LO został dyrektorem w Rogoźnie. W rogozińskiej oświacie zmiany, zmiany, zmiany. W czterech szkołach próbowano mianować nowego dyrektora. Tylko w dwóch się udało.
 6. Wielokrotny pierwszy wybór. Wraz z nowym rokiem szkolnym do placówek oświatowych z całego powiatu winno się zgłosić 930 uczniów chcących dalej kontynuować naukę w którejś ze szkół ponadpodstawowych. Tymczasem ponad tysiąc uczennic i uczniów zaznaczyło jako swój pierwszy wybór nawet kilka szkół.
 7. W Objezierzu powstanie zakład koreańskiej firmy.  Koreańska firma DGT już wkrótce rozpocznie swoją działalność w Objezierzu. Digital Green Technology powstała w roku 2000 w Korei Południowej. Zajmuje się produkcją elektroniki, takiej jak wyświetlacze czy układy sterujące.
 8. Tegoroczne dożynki – co z nimi w gminie Rogoźno. Burmistrz Roman Szuberskim, zapytany o tegoroczne dożynki, wyjaśnił, że jeszcze decyzja o ich organizowaniu nie zapadła. Wiele zależeć będzie, zdaniem ojca miasta, od pozyskania dofinansowania święta plonów oraz wysokości potrzebnego budżetu.
 9. Decyzja środowiskowa S11. Decyzja środowiskowa S11 została wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu. Dotyczy ona realizacji drogi ekspresowej S11 Poznań-Oborniki. Wskazany w niej został wynikowy wariant przebiegu trasy o długości około 22 km.
 10. Droga Rogoźno Studzieniec. Uzgadnianie zamiast przebudowy? Czy jest możliwe, aby trzy lata uzgadniać projekt przebudowy? Pewnie możliwe, skoro już tak długo to trwa. Droga Rogoźno Studzieniec ma pecha.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.