Najnowocześniejszy kompleks sportowo rekreacyjny w Wielkopolsce już czynny

OBORNIKI. Na sobotni wieczór zaplanowano uroczyste otwarcie zespołu boisk przy ulicy ks. Szymańskiego. Zebrało się sporo osób, choć mogło być ich bez wątpienia więcej, zważywszy zainteresowanie oborniczan sportem. Najliczniejsze grono stanowiła młodzież, będąca najważniejszym beneficjantem nowego obiektu. 

Nim doszło do przecięcia wstęgi, zarządzający boiskami dyrektor OCS Tomasz Konitz przedstawił liczną grupę młodych sportowców.

Byli piłkarze, karatecy i pingpongiści. Nie zabrakło roztańczonych dziewcząt Ilony Tadli. Wszystkich bardzo serdecznie powitała burmistrz Anna Rydzewska. Szczególnie serdecznie powitała posła Stanisława Kalembę (PSL) i  Jakuba Rutnickiego (PO), który pomimo zaproszenie nie zdołała dotrzeć. Radnego wojewódzkiego Tomasza Szramę i księży, którzy przybyli poświęcić obiekt. Najserdeczniej jednak powitała przybyłych na otwarcie mieszkańców Obornik. Przypomniała wszystkim o tym, że – ziściły się wieloletnie marzenia sportowców i obecnych władz gminy o nowoczesnym obiekcie sportowym dla Obornik. Takim obiektem był już kiedyś stadion przy „dwójce”. 

Powstał on w 1962 staraniem ówczesnego dyrektora tej szkoły Mieczysława Brusta a był to czas, że należał on do najlepszych w kraju. Tam odbywały się w latach siedemdziesiątych ważne mecze i zawody o zasięgu międzynarodowym. Był tam też tor lodowy na którym odbywały się mistrzostwa powiatu w jeździe szybkiej na lodzie. Na doskonałym korcie tenisowym rozgrywano mistrzostwa województwa. Niestety, w latach dziwięćdziesiątych zaprzestano wykonywania jakichkolwiek prac konserwujących obiekt i stał się on szybko powodem do wstydu całego miasta. 

Przebudowany dziś kosztem prawie 3 mln złotych wysokiej klasy obiekt będzie służył młodzieży w kształtowaniu sportowych umiejętności a także będzie  miejscem, w którym obornicka społeczność będzie mogła spędzać czas na rekreacji. W jego skład wchodzą: boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i koszykówki a także boisko do siatkówki i dwa korty tenisowe. Jest też skate-park i pokryta syntetyczną wykładziną bieżnia. Wszystko to bardzo nowoczesne i w pełni bezpieczne a na dodatek monitorowane. Cały obiekt jest doskonale oświetlony, by można było z niego korzystać również po zmierzchu. Do pieniędzy gminy dołożyły się Ministerstwo Sportu z programu „Blisko Boisko” a ponadto PZU i PZU Życie. Jeszcze w tym roku do obiektu dotrzeć będzie można od ulicy Chłopskiej ścieżką pieszorowerową. W przyszłym roku przybędzie tam jeszcze budynek socjalny z szatniami i prysznicami. Będzie też parking dla użytkowników boisk oraz widzów. 

– Jestem pewna, że ten kompleks sportowo rekreacyjny spełni oczekiwania wszystkich mieszkańców Obornik oraz gości rozgrywających tu zawody sportowe. A pragnę aby z tego miejsca korzystali ludzie aktywni i aby kompleks ten pod mądrym zarządem pana Tomasza Konitza tętnił życiem sportowej rywalizacji do późnych godzin wieczornych – powiedziała na koniec swego wystąpienia Anna Rydzewska i poprosiła kilka osób o symboliczne przecięcie wstęgi. 

Wśród garstki notabli byli też młodzi piłkarze: Justyna Cieśla i Patryk Kosmowski. Po tej uroczystości ksiądz kanonik Józef Kamzol poświęcił obiekt życząc wszystkim, aby byli tu bezpieczni. Zzespół dziewcząt z grupy Cat Clan Ilony Tadli uświetnił imprezę żywiołowym tańcem. 

Gdy przebrzmiały dźwięki muzyki, zaczęły zapalać się światła na kolejnych boiska już w dniu otwarcia goszczących sportowców. Rozgrywano mecze, a na terenie skate-parku szaleli rowerzyści. Zebrani na otwarciu goście gromadnie ruszyli by zwiedzać poszczególne obiekty. Na koniec wszyscy podziwiali pokaz sztucznych ogni, który obwieścił, iż Oborniki mają jeden z najpiękniejszych obiektów w kraju. Potwierdził, to potem w prywatnej rozmowie poseł Stanisław Kalemba, który otwierał już wiele boisk.  

Nasze kamery zarejestrowały ceremonię otwarcia jaki i wszystko to, co było potem a obejrzeć to można będzie oczywiście w TV Oborniki, na stronie internetowej www.oborniki.co.pl.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.