Najnowocześniejszy

GOŚCIEJEWO. W sobotę do użytku został oficjalnie przekazany tamtejszemu OSP najnowocześniejszy wóz strażacki w powiecie. Jego koszt wyniósł około 600 tys zł. Dodano do niego dwie kosiarki, które warte były 20 tys zł.

Wstęgę na wozie przecinali sołtys Henryk Janus, przewodniczący Roman Szuberski, burmistrz Bogdan Janus i  gen. Ryszard Kamiński. Po poświęceniu rozpoczęła się zabawa. Dla wszystkich zagrała i zaśpiewała grupa Gościejanka. 

Szczególnie dziękowano druhom z OSP. Byli to m.in. Jerzy Mazurkiewicz, Grzegorz Kołodziejczak, Daniel Maćkowiak, Ludwik Skibiński, Bartek i Maciej Majewscy, Mariusz Koplin, Mieczysław Nieradka, Marek Lisiecki, Paweł Świstelniak, Bartek Rabisz. Pomagali oni w remoncie remizy. Jej dotychczasowy garaż nie pomieściłby tak ogromnego samochodu. Nie została  jeszcze wstawiona nowa brama, co pozostawia metrową przestrzeń pomiędzy końcem bramy a podłogą. 

Podziękowania kierowano również w stronę  osób nie należących do straży, ale pomagających w przedsięwzięciu. Byli to Marian Koplin, Henryk Korybalski, Marek Nowak, Darek Przybylski, Paweł Wojtusik i Piotr Jessa. Dziękowano też oczywiście burmistrzowi Janusowi za pomoc finansową.

Na koniec wszyscy goście wgryźli się w poczęstunek i przepłukali gardło uroczystymi napojami wyskokowymi. Każdy mógł przejechać się nowym samochodem po wsi. Jego kierowca był dostatecznie odpowiedzialny, aby przepłukać gardło dopiero po obwiezieniu wszystkich chętnych. Film z wszystkich tych wydarzeń będzie można obejrzeć w TV Oborniki.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.