Na przełaj przez Ziemię Obornicką

ZIEMIA OBORNICKA. Grupa miłośników sporów ekstremalnych z Poznania staruje od dawna w różnych rajdach przygodowych. Po raz pierwszy zorganizowała własny rajd on-sight adwenture race i to na Ziemi Obornickiej. 

Przybyło do Obornik 38 drużyn z całego kraju. Podzielono trasę na długą 130 kilometrowa i krótszą 55 kilometrową. Łącznie na starcie stanęło ponad 150 osób. Zadaniem ich było pokonanie wyznaczonej trasy w możliwie krótkim czasie. Przez dobę biegli na orientację, jechali rowerami, płynęli kajakiem po Warcie i Wełnie płynęli też wpław na pływalni. Jakby tego było mało, musieli wspiąć się na zbocze o nachyleniu 45 stopni wspomagani liną desantową, a także wspiąć się na konstrukcję starego mostu, by potem zjechać po linie w dół. Jak nas zapewniła Weronika Wyrwicka z biura zawodów – organizatorzy adwenture race wybrali Ziemię Obornicką ze względu na bliskość Poznania, duże zalesienie i ogólnie doskonałe tereny do uprawiania rajdów przygodowych. 

Uczestnicy wystartowali w piątek o północy z Rynku. Pięć minut przed startem otrzymali mapy z zaznaczoną trasą. Przy ich pomocy musieli biec pięć kilometrów przez śpiące Oborniki. To był jednak dopiero początek zmagań. Oprócz przygody i chęci zmierzenia swych sił, zawodnikom przyświecała także interesująca pula nagród.    

Dzięki wsparciu sponsorów wyniosła ona ponad 10 000 zł. Było więc o co walczyć. Nagrodzone zostały trzy pierwsze zespoły na trasie długiej i krótkiej. Ponadto nagrodzone zostały też trzy najlepsze zespoły składające się w całości z harcerzy. Wśród uczestników rajdu byli także oborniczanie. Po dwudniowych zmaganiach najlepszych nagrodzono a wszyscy wyjechali z Obornik pełni jak najlepszych wrażeń. Moment startu można obejrzeć na naszej stronie www.oborniki.com.pl.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.