Na karnawał jak znalazł

GMINA RYCZYWÓŁ, RADOM. Budynek starej szkoły w Radomiu świecił pustkami odkąd kilka lat temu uległa likwidacji miejscowa podstawówka. Pomysłów na zagospodarowanie budynku było wiele, zawsze jednak, jak to bywa, brakowało na ich realizację pieniędzy. W Radomiu miała powstać m.in. placówka dla osób niepełnosprawnych, pomocna w doskonaleniu zawodowym tych osób. 

Ostatecznie mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i od nowego roku w murach dawnej szkoły działa świetlica wiejska i to taka z prawdziwego zdarzenia. Dzięki staraniom sołtys Marzeny Otolińskiej, która wraz z radą sołecką i radnym Maciejem Nowickim znalazła w budżecie gminy środki na przeprowadzenie remontów, które dostosowały budynek do wymogów określonych dla tego typu świetlicy. 

Kosztem kilkudziesięciu tysięcy złotych przebudowano jedną ze ścian nośnych wewnątrz budynku i dzięki temu powstała bardzo duża sala, w której teraz mieszkańcy mogą organizować np. zabawy karnawałowe, ale też spotykać się przy okazji świąt rodzinnych. Sala będzie wtedy wynajmo- wana za ustaloną przez radę sołecką opłatę. Przy sali mieści się kuchnia wyposażona w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i kuchenki gazowe. 

Pani sołtys rozgląda się też za dużą patelnią elektryczną, ale jak wiadomo koszt zakupu takiego urządzenia jest znaczny. Przydałyby się również meble i w tej kwestii czynione są już starania. W budynku założona jest całkiem nowa instalacja elektryczna, od podstaw założono tam również instalację centralnego ogrzewania, wymieniono w budynku wszystkie okna i zmodernizowano pomieszczenia sanitarne. Malowanie i szpachlowanie ścian wykonali sami mieszkańcy nieodpłatnie, co w dzisiejszych czasach, gdy czyn społeczny odszedł już w zapomnienie, warte jest szczególnego podkreślenia. 

Prace modernizacyjne trwały w Radomiu już od 2007 roku, gdy wymieniono pokrycie dachowe starej szkoły. Wtedy jeszcze nie wiadomo było, że będzie się tam znajdowała świetlica. Teraz mieszkańcy dumni są z nowej sali. Pierwszy test przydatności sali mieszkańcom Radomia przeprowadzono w sylwestrową noc, a przed mieszkańcami Radomia jeszcze pół karnawału. Choć budynek wymaga jeszcze remontu elewacji, już teraz dobrze spełnia swoją rolę. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.